Sivas Numune Hastanesi’nde Göz Arkası Ameliyatı

Sivas Numune Hastanesi’nde ilk defa bulanık görme ve görme azlığı çeken bir hastaya göz arkası ameliyatı yapıldı.48 yaşındaki Mahmut Yumuk, bulanık görme ve görme azlığı şikayetiyle Numune Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler...

Sivas Numune Hastanesi’nde Göz Arkası Ameliyatı

banner390
Sivas Numune Hastanesi’nde ilk defa bulanık görme ve görme azlığı çeken bir hastaya göz arkası ameliyatı yapıldı.

48 yaşındaki Mahmut Yumuk, bulanık görme ve görme azlığı şikayetiyle Numune Hastanesi’ne başvurdu. Yapılan tetkikler sonucu Yumuk’un ameliyat edilmesine karar verildi. Hastanede göz arkasında ameliyat edilen Yumuk bir gün içinde taburcu edilerek sağlığına kavuştu.

Numune Hastanesi Göz Doktoru Gökay Göktolga yaptığı açıklamada ameliyatta göz arkasına girerek hasarlı olan kısmı uzaklaştırıp ya da tamir ettiklerini söyledi.

Operatör Doktor Raşit Kılıç ise, “ Göz arkası ameliyatı göz için çok hassas ameliyatlardır. Direk görmeyi ilgilendiren ameliyatlardır. Eksikliğinde kalıcı görme hasarlarına neden olur. Bu ameliyatlara üniversite hastanemizle birlikte eş zamanlı olarak başladık. Daha önce Sivas’ta böyle bir ameliyat yapılmamaktadır. Halkımızın artık şehir dışına gitmesine gerek yok. Artık hastanemizde bu rahatlıkla yapılabilmektedir” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.