30 Kasım 2014 Pazar 12:09
19 Okunma
Tarihi Kur’an Kursu Öğrencilerine Kavuştu
Koyulhisar’a bağlı Aydınlar köyünde mazisi 60’lı yıllara dayanan eski Kur’an kursu binasının bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

Binanın bitirilmesinin ardından Koyulhisar İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an kursu açılarak hizmete başladı. Kur’an kursunun açılışına katılan İlçe Müftüsü Ahmet Ekiz, “Peygamberimiz S.A.V sizin en hayırlının Kur’anı Kerim öğrenen ve öğretendir buyurmuştur. Biz de Peygamber efendimizin bu hadisi üzerine ilçemizde ve köylerinde Kur’an kursu açma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bayanlara yönelik irşat faaliyetlerimiz devam ediyor. Kursiyerlerimizin kurslara düzenli olarak katılmaları kendileri açısından faydalı olacağı gibi bizleri de sevindirecektir. Aydınlar köyü Kur’an kursu binası çok güzel bir bina olmuş ve her ayrıntı düşünülerek yapılmış. “dedi.

Aydınlar Köyü Muhtarı Kadir Özdemir ise,"70’li yıllarda ilk Kur’an okumayı bu binada öğrenmiştim ve bu binanın bakım ve onarımını yapıp Kur’an kursunun açılması benim muhtarlık dönemime denk gelmesinin mutluluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64