banner417
banner425
30 Kasım 2014 Pazar 12:09
19 Okunma
Tarihi Kur’an Kursu Öğrencilerine Kavuştu
banner416
Koyulhisar’a bağlı Aydınlar köyünde mazisi 60’lı yıllara dayanan eski Kur’an kursu binasının bakım ve onarım çalışmaları tamamlandı.

Binanın bitirilmesinin ardından Koyulhisar İlçe Müftülüğü tarafından Kur’an kursu açılarak hizmete başladı. Kur’an kursunun açılışına katılan İlçe Müftüsü Ahmet Ekiz, “Peygamberimiz S.A.V sizin en hayırlının Kur’anı Kerim öğrenen ve öğretendir buyurmuştur. Biz de Peygamber efendimizin bu hadisi üzerine ilçemizde ve köylerinde Kur’an kursu açma konusunda çalışmalarımız devam ediyor. Bayanlara yönelik irşat faaliyetlerimiz devam ediyor. Kursiyerlerimizin kurslara düzenli olarak katılmaları kendileri açısından faydalı olacağı gibi bizleri de sevindirecektir. Aydınlar köyü Kur’an kursu binası çok güzel bir bina olmuş ve her ayrıntı düşünülerek yapılmış. “dedi.

Aydınlar Köyü Muhtarı Kadir Özdemir ise,"70’li yıllarda ilk Kur’an okumayı bu binada öğrenmiştim ve bu binanın bakım ve onarımını yapıp Kur’an kursunun açılması benim muhtarlık dönemime denk gelmesinin mutluluğunu yaşıyorum.” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426