Aday Tanıtım Toplantısında Konuştu

Ak Parti Aday Tanıtım Toplantısında Konuşan Elvan : Karaman Çevre Yoluna Kavuşacak

Aday Tanıtım Toplantısında Konuştu

 Karaman çevre yol çalışmaları hakkında konuşma yapan Elvan;'' Karaman'a 11 yıl içinde 4,5 milyar lira yatırım yapıldığını, bunun son 50-60 yılda yapılan yatırımlardan fazla olduğunu belirtti. Karamanlıları birkaç yıl içerisinde 2,5 saatte Mersin ve Adana'ya ulaştıracaklarını belirten Elvan, yaklaşık 250 milyon lira değerindeki bu projeye ilave olarak, Karaman'dan Mersin ve Adana'ya uzanan hızlı tren projesinin ihalesine de 2 ay içinde çıkacaklarını söyledi.
Yatırımlarla ilgili olarak ise şunları söyledi;
Dışişleri Bakanımız Ahmet Davutoğlu'nun memleketinin yakınında olan, 'kuş yuvası' dediğimiz bölgede, tüneller açıyoruz. Haziran ayı sonu itibarıyla tüm tünel çalışmalarımız tamamlanacak. İnşallah Bakanımız ile bu yaz o tünelleri hep beraber açacağız. Konya'dan Alanya Mahmutlar'a, Karaman'dan Alanya Mahmutlar'a 2,5 saatte ulaşma imkanımız olacak. Bu, geçmişte hayal bile edilemeyen bir projeydi. Bunları sizlerin de güçlü desteğiyle gerçekleştirdik. Eğer sizlerin desteği, iradesi olmasaydı, bu projelerin hiçbirini gerçekleştirmemiz mümkün olmazdı. Siz destek verdiniz, biz bu ülkede istikrarı ve güveni sağladık.''dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
Karamanoglu - 3 yıl önce
Sizden ne Koy olur ne kasab
Yaptiklariniz cagin geregi beyler
Avatar
OSMANOĞLU - 3 yıl önce @Karamanoglu
peki siz kimsiniz ve ülke hayrina çağin gereği kaç çivi çaktiniz
Avatar
doğan tekinyer - 3 yıl önce
eski marayolunun açılması çalışmaları ne durumda ya da ne zaman yapılacak o yol?karaman_mersin arasını bu yol 233 km.den 100 küsür km.ye indirecek diye biliyorum.