AK Parti Adım Adım Kongreye Gidiyor

AK Parti Karaman İl Teşkilatı Kasım ayında yapılacak olan ilk kongre için delege seçimlerini yaptı.

AK Parti Adım Adım Kongreye Gidiyor

banner390
Ak Parti İl Binası'nda gerçekleştirilen delege seçimleriyle Karaman'da AK parti kongre süreci başlamış oldu. AK Parti üyeleri her mahalle için hazırlanan sandıklarda oy kullanarak kongre delegelerini seçtiler. Sandıklarda tek listelerin olduğu gözlemlenen seçimlere yoğun katılım olduğu dikkatlerden kaçmadı. Konya Milletvekili Ayşe Türkmenoğlu'nun da katıldığı delege seçimleri sorunsuz gerçekleşti.
AK Parti Karaman İl Başkanı Kerim Dereli; " 5. Olağan Kongre sürecimizin ilk ve en önemli aşaması olan mahalle delege seçimlerini başlattık. Delege seçimleri parti içi demokrasinin temel taşıdır. Delege seçimleri partimizin ve toplumumuzun her kesimini kucaklayan adil bir anlayış ile tüzüğümüzde ve yönetmeliğimizde belirtilen kıstaslar ve ilkeler göz önüne alınarak gerçekleştiriliyor. Kongre takvimine uygun olarak 1 Kasım - 31 Aralık 2014 tarihleri arasında İlçe Kongreleri ve 22 Kasım 2014 - 22 Şubat 2015 tarihleri arasında da İl Kongreleri gerçekleştirilecek. Ak Parti, bu yeni aşamada milletin sesi olmaya devam edecektir. Daima milletimizin yanında olmaya, milletimizin dilini konuşmaya, onunla olan gönül bağını korumaya devam edecektir. 5. Olağan Kongre çalışmalarımızın partimize ve milletimize hayırlı olmasını temenni ediyoruz." dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
oflu hoca - 2 yıl önce
yönetime rağmen çıkan liste seçime girdiği 12 mahallenin 10 tanesini farklı aldı sadece ikisinde onlarda sandık başında duran ilçe yönetim kurulu üyesi arkadaşın başkaları yerine oy kullanması ile 2 oy farkla kaybetti.bu yönetimin parti tabanında yeri olmadıgı görülmüştür sonraa yoğun katılım falan yok merkez mahallelerde kayıtlı yaklaşık 18.000 üyenin sadece şişirmelere rağmen 800 civarında üyenin imzası oldugu görülecektir