26 Ocak 2017 Perşembe 16:08
876 Okunma
Bahçeli: ''Erdoğan için değil, millet için evet''

nayasa değişiklik teklifi Meclis’ten MHP’nin desteği ile geçti. Şimdi MHP’nin hedefi, Genel Kurul’daki “evet”leri referanduma taşımak.

MHP’nin referandum stratejisi tamam gibi. Öncelik “evet” çağrısına değil, tabanın iknasına verilecek. Bunun için de “MHP’nin bu sürecin içinde neden yer aldığı” net bir şekilde anlatılacak.

“ERDOĞAN İÇİN DEĞİL, MİLLET İÇİN” VURGUSU

Devreye girecek olan Bahçeli, ülkücü tabana Meclis’te neden evet dediğini anlatacak. FETÖ, PKK ve DEAŞ’ın Türkiye’yi abluka altına almak istediği anlatılacak. Bahçeli’nin en temel kozunu ise, 15 Temmuz oluşturacak.

MHP lideri, parti tabanına “15 Temmuz gecesi sokağa Erdoğan için mi çıktınız, memleket için mi?” diye soracak. Bu anayasa değişikliğinin de “Erdoğan için değil, millet için” yapıldığı mesajını verecek.

BAHÇELİ SAHAYA İNİNCE DESTEK GÖRÜR

Bahçeli’nin kurmayları “Tabanın büyük bölümü değişikliğe karşı” iddialarını yalanlıyor. MHP liderinin sahalara inmesi ile partililerin Bahçeli’nin yanında yer alacağı görüşünde. Parti yöneticileri tavırlarının tabana doğru anlatılması durumunda, teklifin referandumda yüzde 60’ların üstünde destek göreceği iddiasında.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64