Ertuğrul Çalışkan'ın Projeleri

Ertuğrul Çalışkan;Karaman’ın Çehresi Değişecek

Ertuğrul Çalışkan'ın Projeleri

banner390
AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan Karamanı 2023 vizyonuna uygun hale getirmek için kolları sıvadı. Çalışkan Karaman da kötü görünen binaların cephe giydirilmesi yapılacak. Cephe giydirmeleri ile Karaman’ın baştan aşağı çehresi değişecek. 
Ertuğrul Çalışkan Karamanda değişim projeleri ile Karaman’ı hak ettiği yere getirmek için çalışıyor. Ak Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Ertuğrul Çalışkan Karamanda kötü görünen binalara cephe giydirilmesi yapacak. Çalışkan ‘’ Karamanımız bir çok ilin bulunduğu konum gibi geçiş güzergahında yer almakta. Karaman’a gelen misafirlerimize daha güzel bir şehir sunabilmek için Karaman’da değişim şart. Bunun için kötü görünen binaların Çukurbahçeden başlayıp kaleye kadar olan mevkide cephe giydirmesi yapacağız. Her sokakta ayrı bir giydirme yapacağız. Tek tip sokaklar Karaman’a değişik bir hava katacak. Bu un yanı sıra çarşı içerisinde bulunan sokaklar da tek tip giydirmelerle kötü görünümden kurtulacak. Bu projelerimiz hazır. Gereken hak sahipleri ile görüşüp el ele güzel bir Karaman inşa edeceğiz. Biz laf değil proje üretiyoruz. Güzel bir Karaman için projelerimizle geliyoruz. Karaman hizmetlerin en iyisine layık. Biz Karaman’ı el ele güzel bir şehir yapacağız ‘’ dedi

Ertuğrul Çalışkan’ın projeleri;

Bina Cephelerinin Yeniden Düzenlenmesi
Karaman2da bir çok Anadolu şehrinde olduğu gibi önemli yol güzergahlarında bulunan bir şehirdir. Şehrimizde bulunan binaların ise bir kısmında eski ve kötü görünüm hakimdir. Yeni yapacağımız imar planlaması ve düzenlemelerle hemen uygulamaya geçilecektir. Proje kapsamında Çukurbahçeden başlayıp ve kale de sona eren yol güzergahlarında cephe giydirilmesi yapılacaktır. Her sokağın kendine has özellikleri göz önüne alınarak seçim yapılacaktır. Hak sahiplerine çok az bir yük getirerek bu işlem gerçekleştirilecektir. Böylece Karaman farklı bir havaya bürünecektir. Göze kötü görünen binaların yerini görkemli binalar alacaktır. 

Bedesten cephelerinin giydirilmesi

Özellikle cumhuriyet parkı civarında bulunan ve cumhuriyet parkına bakan dükkanların cephe giydirilmeleri yapılacaktır. Vatandaşların daha rahat alışveriş yapması ve güzeel bir görünüm için bu ilk sırayı almaktadır. Bedesten içerisinde bulunan sokaklarda ki dükkanların giydirilmesi de yapılarak farklı bir ruh kazandırılacaktır. Karaman görünümü ile de örnek bir şehir olacaktır. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
tapucaklı - 3 yıl önce
şehrin merkezinde mansur dede ve tapucak mahallesi madde bağımlılıların mekanı oldu sürekli evler yanıyor. imaret camisinden arapoğlu camisine bi yol ğeçse hem trafik rahatlar hem o sokaklar açılır. yada tamamen oraları yıkıp yer altı çarşısı ve geniş bi meydan ve etrafına dükkanlarla çarşıya bi alternatif olabilir. ama bunlara kim cesaret edecek kim bunları düşünecek. çarpık kentleşmeye devammm
Avatar
ali büyükün - 3 yıl önce
hemen 30 metrelik yolun bitişiği çarşınında göbeği çok daha güzelo çok daha farklı şeyler yapıulabilinir
Avatar
karamanlıyız - 3 yıl önce
koskoca ulaştırma bakanımız var arapoğlu camisi̇ i̇le i̇maret arasinda ulaştirma yapar oradan bi̇ yol çikarir i̇nşallah
Avatar
beldiyeci - 3 yıl önce
inşallah laf değil icraattır... molla fenariden tapucağa bi yol çıksın - imaretten arapoğluna bi yol çıksın
Avatar
tartan karaman meydanı - 3 yıl önce
bu tartanlar evinin etrafı kamulaştırılıp bi meydan yapılsa ve yer altı çarşısı yapılsa
Avatar
vekil unverdi - 3 yıl önce
tartanlar evi civarına yeni belediye binası yapılacak diye bi proje varmı