Karaman ADD'den basın açıklaması

ADD;'Demokrasi ve Cumhuriyet yıkıcılarına ders vermeye çağırıyoruz'

Karaman ADD'den basın açıklaması

banner390
Karaman’da Atatürkçü Düşünce Derneği, hükümeti yolsuzluk iddialarına karşı düzenlendiği eylemle protesto etti.

Hafta sonu Cumhuriyet Meydanı Anıt Park’ta toplanan kalabalık polis gözetiminde slogan atarak eylemde bulundu.
“İktidar yolsuzluklarla meşrutiyetini kaybetti”
Grup, Atatürkçü Düşünce Derneği Genel  Başkanı Tansel Çölaşan’ın mesajını okudu. Yapılan açıklamada;
“Haziran direnişi ile aralanan kapı, 17 Aralık 2013’de ortaya çıkan rüşvet ve yolsuzluk iddiaları ile çökmüştür. 24 Şubat 2014 akşamı internet sitelerine düşen ses kaydı ile ilgili “montaj, dublaj” açıklamaları yapılarak, gerçeğin ortaya çıkartılması perdelenmekte, toplum vicdanında tamiri güç derin yaralar açılmaktadır. Toplumun her kesiminde meşrutyeti tartışılmaya başlanan iktidar, interneti sansürleyerek kişisel verileri takip ve kayıt altına alarak, Hakim ve Savcıların atanmasında Adalet Bakanını yetki kılıp Yargıyı iktidara bağlayarak, Başbakan’a bağlı MİT’i dokunulmazlar arasına alıp, kişi kurum ve kuruluşları dilediği gibi takip edip baskı altına alarak ömrünü uzatmaya çalışmaktadır.
Türkiye’yi yerel, genel ve Cumhurbaşkanlığı olmak üzere çok önemli seçim beklemektedir. Ülkemizin içinde bulunduğu bu ağır buhrandan kurtulmak için demokrasiye insan hak ve özgürlüklerine hukukun üstünlüğüne ve Cumhuriyete gönül vermiş çağdaş değerleri benimsemiş halkımızı tam da böyle bir süreçte sandığa gitmenin bir görev olduğu bilinciyle hareket etmeye demokrasi ve Cumhuriyet yıkıcılarına ders vermeye çağırıyoruz.”denildi. Yapılan açıklamanın ardından grup olaysız bir şekilde alandan ayrıldı.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
helal size - 3 yıl önce
övünebilirsiniz cemaat, çıkarlarımıza ters düşenlerin başına neler getiririz bakın, diyerek. sizin açtığınız yolda kimler ilerliyor iyi bakın. iyi bakın ki kiminle denk düştüğünüzü iyi görün. allah affetsin sizi. akpartiye çullandınız belki ama sadece ona zarar vermediniz. çölde atı gasp edilen yolcu örneğini bilirsiniz değil mi. bilirsiniz bilir, siz neler bilirsiniz daha da, işinize gelmez.
Avatar
abdullah - 3 yıl önce
hakikaten alan görmeye değerdi kaç tane kelaynak kalmış karamanda 1.2.3.4.5 belki onbeş okadar