Masum canlar üzerinden yapılan iğrenç karalama politikası!

Aday Adayı Abdullatif Hıdır'dan Cevap;''İspatta zafiyet varsa müfteridirler!''

Masum canlar üzerinden yapılan iğrenç karalama politikası!

banner390
Ak Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Mimar Abdullatif Hıdır son günlerde şahsına yönelik yürütüldüğünü iddia ettiği iftara,  haksız söylem ve yapılan spekülatif habere cevap verdi;

''İspatta zafiyet varsa müfteridirler''

Hıdır'ın sitemize yaptığı basın açıklamasında;

''12 Kasım 2013 tarihinde Karaman’da bir internet portalinde  Konya-Selçuklu Belediye’si sınırları dahilinde 02 Şubat 2004 tarihinde gerçekleşen Zümrüt apartmanı faciası ile anılan ve 92 kişinin hayatını kaybetmesi,30 kişinin yaralanması ile sonuçlanan bir apartman çökmesi olayına yapılan maksatlı vurgu, hepimizin malumudur. Söz konusu olay ile sözüm ona tadilat projesinin tarafımca onaylandığından hareketle, hakkımda bir karalama kampanyası başlatılarak toplum nezdinde şahsımı küçük düşürmek arzulanmıştır. 
Bu durum tamamen asılsız yalan ve maksatlı bir yayındır!
Adalet ve Kalkınma Partisi Karaman Belediye Başkan aday adayı olmamızdan sonra Karaman halkımızın bize olan teveccühünü gören kimi çevrelerce, bu tür asılsız yayınlar ile önümüz kesilmek istenmektedir. Söz konusu binanın çöktüğü tarihte Konya Selçuklu Belediye’sinden ayrılmış, Muğla-Marmaris’te serbest mimarlık yapıyordum. Tadilat projesinin onaylandığı tarih olan 28 Aralık 1998 tarihinde ise askerden henüz dönmüş, Selçuklu Belediyesi İmar Müdürü değildim. Binanın çökmesine sebebiyet veren tadilat projesinin onaylama işlemi bizim dışımızda gerçekleştirilmiştir. Tadilat projesinin onayı ile ilgili konu mahkeme edilmiş ve müteselsil olarak imzası olan amir ve memurlar hakkında yasal soruşturma yapılarak mahkeme sonuçlanmıştır. Bu soruşturma noktasında şahsımın bırakın yargılanmayı, mahkemeye dinleyici olarak dahi çağrılmadım. Benim imar müdürü sıfatı ile onayım, adı geçen binanın sadece 1994 yılındaki ilk yapı ruhsatına müracaatlarında bulunmaktadır. Benim onayımla ilgili, mahkeme yasal kovuşturma yapmayı gerektirecek her hangi bir durum görmemiştir. Mahkemece dava edilen ve suçlu bulunan konu sadece 1998 yılında yapılan tadilat projesi ile ilgilidir.
Yapılan spekülatif haber, farklı tarihlerde yapılan inşaatın başlangıcı için verilen onay ile, hatalı tadilat için verilen onayı makasla kırpıp, kendilerinin kirli amaçları doğrultusunda birleştirerek, çok farklı anlamlar çıkarmak için yapılmıştır. 
Bu maksatla 92 masum kardeşimizin kanları ve canları üzerinden siyaset yapmak, politika üretilmesi istenmektedir. Bu yaklaşım çok iğrenç ve mide bulandırıcıdır. Maalesef her seçim döneminde bu tür iftiralarla, çamur at izi kalsın politikası yapılmaktadır. Bu politika, olayları olduğundan farklı göstererek bazı çevrelerce siyasi rant elde etmek üzere kurulmuş senaryolardır. 
Bunların; perde önündeki ve perde arkasındaki oyuncu ve senaryo yazarları, tarafımızca çok iyi bilinmektedir. Bunun için de gerekli yerlere gerekli yasal girişimler yapılacak ve yasal haklarımızı sonuna kadar kullanılacaktır. Karaman’lı hemşerilerimizin de, olayı doğru anlamaları adına bu açıklamayı yapma lüzumu hasıl olmuştur.
Bu asılsız açıklamayı düzenleyen ve yayınlayan müddeiler iddia ettiği şeyleri ispat ile mükelleftirler. İspatta zafiyet varsa müfteridirler!''Dedi.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
VATANDAŞ - 3 yıl önce
siyaset doğru düzgün yapilmasi gereken en önemli yer,vatandaşi yöneten ,geleceğin planlandiği yer,çok yazik yalan,yanli haberlerle vatandaşi kandirmak ,vebali büyük.ama güneş balçikla sivanmaz.abdullatif beyin değeri artti bence ve düzgün kişiliği ortaya bir kere daha çikmiş oldu.
Avatar
gazalpa - 3 yıl önce
bazı siyasiler bir takım siteleri silah olarak mı kullanıyorlar, haktan hukuktan bahsedenler iftiranın karşılığının öbür tarafta da olacağını bilmiyorlar mı. yoksa inanmadıkları halde takiye mi yapıyorlar.
Avatar
köylü - 3 yıl önce
fitne fesat yuvası gibi çalışan mahfiller karamanda ne de çok varmış. bu mahfillerin siyasilerle ilişkisini bilen var mı
Avatar
Üzücü - 3 yıl önce
böyle iftiralar atan insanlar acizdir kendileri başaramadıkları için karalama yapıyorlar allah her şeyi gören ve işitendir vebali büyük
Avatar
Vatansever - 3 yıl önce
sayın hıdır beyi pek tanımam ama halkımızda öyle bir kanı oluşmuş iyi insanların arkasından devamlı karalama politikası izleniyor demek ki hıdır bey iyi birisi ki bu insan üzerinden böyle bir girişimleri olmuştur burada kaybedenler bu karalamaları yapanlardır
Avatar
ali türk - 3 yıl önce
latif abi kim ne derse desin arkandayız...
Avatar
ays.kara - 3 yıl önce
karaman siyaset anlayışında nedense doğru düzgün insanlarla böyle uğraşmayı iftira atmayı sevenler var bunları yaptıranlarda belli kişiler bunu daha öncede başkalarına da yaptırdılar abdullatif bey gibi başarılı ve değerli insanları hiç rakip olarak görmek istemeyenler var dilerim genel merkez herşeyin farkındadır.
Avatar
Abdullah Birisi - 3 yıl önce
ne demeli kime söylemeli bilinmez ama bizim milletin elinde bir avuç çamur bulaştirmak için özene bezene çirpiniyorlar. allah fikir feraset versin de akıllarını başlarına toplasınlar