Abdulkadir Geylani’yi (K.S) Anma Töreni Düzenlenecek

Karaman İlim İrfan Merkezi Derneği (KİMDER) yıllardır ilimizde kutlanan bir etkinliği daha geniş kitlelere tanıtmak maksadıyla kapsamlı bir çalışma başlattı.

Abdulkadir Geylani’yi (K.S) Anma Töreni Düzenlenecek

banner390
Temmuz ayının 15’i Pazar günü gerçekleştirilecek etkinliğe tüm Karamanlıları davet eden Dernek Başkanlığı yaptığı açıklamada;
‘’Her yıl geleneksel olarak kutladığımız ‘’Gavs’ul Azam Seyyid Abdulkadir Geylani’yi (K.S) Anma Töreni’’ bu yıl 15 Temmuz 2012 Pazar günü Saat: 11.00 – 15.00 arasında otogar sosyal tesislerinde kutluyoruz. Program çerçevesinde; Kuran Ziyafeti, Prof. Dr. Dilaver Gürer’in Abdulkadir Geylani ve hayatı konulu konferansı, araştırmacı yazar Dr. Fadıl Geylani’nin Abdulkadir Geylani Hazretlerinin bilinmeyen yönleri konulu konferansı, Yahyalılı Ali Ramazan Dinç Hocaefendinin Abdulkadir Geylani konulu konferansı ile devam edecek.

Daha sonra Sema gösterileri, tasavvuf musikisi ve devranı zikir, ödül töreni, sakal-ı şerif ziyareti gibi manevi istifademize ikram edilecek etkinlikler gerçekleşecektir. Ayrıca yemek ikramında bulunacağımız anma etkinliğimize tüm Karamanlı hemşerilerimiz davetlidir. ‘’denildi. Etkinliğe yoğun katılım bekleniyor.

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.