Eğitim Camiası Promosyon Bilmecesinden Rahatsız

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğü’nde çalışan memurların mevcut banka anlaşması bu ay bitti.Çalışanların yenilenecek banka promosyonlarından beklentileri büyük.

Eğitim Camiası Promosyon Bilmecesinden Rahatsız

Çalışanların bankadan alacakları maaş promosyonlarında ise henüz bir anlaşma sağlanamadığı öğrenildi.

Yaklaşık 3 yıl önce yapılan ihale sonucu ilimizde ki Halk Bankası ihaleyi kazanmış 600 tl lik promosyonu, kesintiyle eğitimcilere peşin olarak 470 Tl tutarında ödemişti. 
İki binden fazla öğretmen ve personeli ilgilendiren maaş promosyonlarında bankaların verdikleri rakamlar çalışanlar tarafından hayal kırıklığına neden oldu. Öğretmenlerden alınan bilgilere göre bankaların üç yıllığına 600 TL civarında promosyonu taksitle vermeyi teklif ettiği öğrenildi. Eğitimcilerin bu rakamı yetersiz bulduğu, daha önce bir grup lisenin üç yıllığına bir bankayla peşin olarak 900 TL civarında bir promosyon verildiğini belirterek şimdiki verilen bu rakamın çok yetersiz olduğu belirtildi.

Eğitimciler, henüz sonuçlanmayan promosyon anlaşmasında yetkililerce ciddi bir rakamın alınacağını ümit ediyor. Yetkililerden bu anlaşmada tatmin edici bir rakamın alınması için gayret göstermelerini istediler.

Promosyon anlaşmasında eğitim camiasında dolaşan iddiaları ve promosyon ihalesine giren yetkili sendika Türk Eğitimsen'in ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerinin yaptıkları açıklamaları sitemizden yayınlayarak son gelişmeleri an ve an sizlere duyurmaya çalışacağız. Sizlerinde bu konuda ki görüş ve yorumlarınızı bekliyoruz. 

Bu konunun takipçisi olmaya da devam edeceğiz.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ramazan bakır - 5 yıl önce
tes ve milli eğitim yetkilileri bu işi inşaallah eğitim çalışanlarınn adına güzel bir anlaşma ile sonuçlandırır.gözümüz yapılan görüşmelerde.yalnız bu işi tes beceremiyecek gibi bir hava var.becerisizliklerini milli eğitime ve diğer sendikalara yıkarlarsa şaşmayın.bu filmi dha önce izledik gibi.inşallah yanılırım....
Avatar
Aziz Canlı - 5 yıl önce
Hadi başkanım gösten kendini, sana laf atanlara inat 1500 tl kopar, yapılmayacak şey değil bu. milli eğitimin çıkarları için eğilme. Çekilme masadan, az oldu ben imzalamam deme, yüksek olması için gerekeni yap başkanım. Yoksa boynumuz bükük gezeceğiz.
Avatar
zati dönmezer - 5 yıl önce
arkadaşlar ben hocaya sordum bu para helal değilmiş. tes ve mem boşuna uğraşıp yük sek rakam almasın. milleti daha fazla günaha sokmasın.es de bundan dolayı asılmıyormuş adamlara boşuna yüklenmeyin
Avatar
deniz - 5 yıl önce
sonuna kadar bastırın direne direne eğitimcinin hakkını alın sağlıkçılar 1200 tl peşin alıyorlarsa bizde almalıyız biz ki yeri geldiğinde bu paralarla okul yaptırmış bir camiayız şimdi hakkımız olanı istiyoruz ya hakkımız olanı alın yada hiç almayın
Avatar
farukk - 5 yıl önce
okullar gruplandırılıp anlaşma yapılırsa daha iyi rakamlar alınabilir.çünkü bunun örnekleri daha önce oldu.bir grup lise geçen yıllarda bir bankayla iyi bir anlaşma yaptı.
Avatar
şahin - 5 yıl önce
bencede çok komik rakamlar. gerçekten yeri geldi yüzde 30 mem verdik ama 500 gibi bir rakam 3 yıla yayılmaz ki çok komik. İnşallah komisyonda olanlar hakkımızı sonuna kadar savunur...
Avatar
nihal - 5 yıl önce
meb çalışanlarına verilen rakamlar çok komik. bence hiç almayalım banka seçme özgürlüğümüz olsun...onlar bizim peşimizde koşsun. Devlet bankası olsun
Avatar
A.KOÇAK - 5 yıl önce
Kıymetli arkadaşlarım. Biz birlikte hareket edersek bankalar mutlaka daha iyi teklifle karşımıza gelecektir.
Başbakanlığın 2007/21 sayılı genelgesinin5. maddesi
5- Dağıtılacak promosyonlar, ilgili banka tarafından personel adına açılan hesaba her personel için eşit tutarlarda aktarılmak suretiyle altı aylık periyotlarla ödenecektir. Derken
2008/18 sayılı genelge ile
5- Dağıtılacak promosyonlar, ilgili banka tarafından personel adına açılan hesaba aktarılmak suretiyle ödenecektir şeklinde değiştirilmiş ve 6 aylık periyotla ödeme ve eşit ödeme kaldırılmıştır.
Ayrıca 3. madde en az 2 en fazla 5 yıl geçerli anlaşma yapılabilir diyor. Şimdilik 2 yıllık anlaşma yapabiliriz. Biraz daha gayret.