banner417
banner444
09 Haziran 2016 Perşembe 16:32
686 Okunma
Engelli Öğrenciler Konya’nın Tarihi Yerlerini Gezdi
banner416
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından gençlerin tarihi ve kültürel yönden çevre iller ile kendi il ve ilçelerini yakından tanıması, buralarda yaşayan akranları ile tanışması ve gençler ile diyaloğun arttırılmasına katkı sağlamak amacıyla hayata geçirilen '' Şehirler ve Kültürler Yörelerimiz '' projesi Karaman Gençlik Merkezi koordinesinde engelli öğrencilere düzenlenen günü birlik gezilerle devam ediyor.
Tarihi ve Kültürel Zenginlikleri Dokunarak Hissettiler
Karaman Gençlik Merkezi tarafından hafta sonu düzenlenen etkinlikte merkez ve ilçelerden gelen yaklaşık 20 öğrenci Konya’nın tarihi yerlerini gezme fırsatı buldu. Farklı engel grubu öğrencilerinin oluşturduğu programda öğrenciler Konya Mevlana Müzesi, Karatay Hayvanat Bahçesi, Bilim Merkezi, 80 Binde Devri Alem ve Sille Antik Kent gibi tarihi ve kültürel zenginlikleri görme fırsatı buldular. 
Gezi programı boyunca gençlik merkezi personelinin gösterdiği ilgiden dolayı mutlu olduklarını belirten öğrenciler, gezinin çok güzel geçtiğini, bu gezi sayesinde görmedikleri çoğu yerleri gördüklerini ve bu tür gezilerin başka zamanlarda da aynı şekilde tekrarlanmasını istedi.  
Yorumlar

banner433

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner296

banner426