Engelliler Kuğulu Parkta Buluşuyor

Karaman Kent Konseyi ve Karaman Belediyesi işbirliği ile Kuğulu Park’ta engelli vatandaşların bir araya gelebileceği güzel bir mekân oluşturuldu.

Engelliler Kuğulu Parkta Buluşuyor

banner390
Karaman Kent Konseyi Başkanı Ali Konukseven, “ Kent Konseyi Engelli Meclisimizle birlikte engelli vatandaşlarımızın bir araya gelebileceği, çay içebilecekleri, sohbet edebilecekleri, kitap okuyabilecekleri bir sosyal yaşam alanına ihtiyaç olduğunu tespit ettik. Konu ile ilgili, Belediye Başkanımız Sayın Ertuğrul Çalışkan ile görüşmemiz neticesinde, Kuğulu Parkta boş bir vaziyette bulunan bu mekânı kendisi bize önerdi. Şehrin merkezindeki bu mekânı belediyemizin büyük desteği ile engellilerimizin bir araya gelebileceği hoş bir mekân haline getirdik. Belediye Başkanımıza desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Konu ile ilgili konuşan Belediye Başkanı Ertuğrul Çalışkan ise “ Karaman Kent Konseyimiz son derece anlamlı ve önemli çalışmalar gerçekleştiriyor. Belediye olarak Engelli vatandaşların hassasiyetlerini iyi bilen ve onların ihtiyaçları doğrultusunda çalışmalarına yön vererek Türkiye’de belediyelerden birisiyiz. Kuğulu Parkta bulunan kafeteryayı engelli kardeşlerimizin kullanması için tahsis ettik. Çay servisinin yanı sıra, kitaplar koyduk. Bu hizmete başladığımız ilk günden itibaren engelli vatandaşlarımız buraya gelmeye başladılar. Bu manzara bizleri çok mutlu ediyor. Engelli vatandaşlarımıza yönelik çalışmalarımız artarak devam edecek” dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
ismi lazım değil - 2 yıl önce
önceki dönem belediyede engellileri için bir alan oluşturmuştu ama şimdi şahısların elinde lokanta oldu