banner417

Engelliler yine unutulmadı!

Engellilere Trafik Eğitimi Verildi

banner444

Engelliler yine unutulmadı!

Engellilere Trafik Eğitimi Verildi

26 Aralık 2012 Çarşamba 02:47
492 Okunma
Engelliler yine unutulmadı!
banner416
 Karaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri Karaman'da trafikte akülü engelli aracı kullanmak zorunda kalan vatandaşlara, temel trafik kuralları konusunda eğitim vermeye başladı.

"Karaman Emniyet Müdürlüğü olarak bu vatandaşlarımıza Trafikte nasıl hareket etmeleri, araçlarını nasıl kullanmaları konusunda kısım kısım eğitim vermeye başladık. Biz bu kişiler tamam deyinceye kadar bu eğitimleri sürdüreceğiz. Ayrıca bu arkadaşlarımızın araçları ile evlerine rahat girip çıkabilmeleri, araçlarını evlerinin uygun yerlerine park edebilmeleri içinde tespitler yapıldı. İhtiyaçlar giderildi. Bir kişi daha benim hala ihtiyacım var diyorsa o kişini eğitimi devam edecek."

Karaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hasan Erkan ise araçlar dağıtılırken bu vatandaşlarımızın bazılarının trafikle hiç tanışmadıklarını ve bu araçları kullanmayı bilmediklerini öğrendiklerini belirterek, "Bu sorunun çözümü için Emniyet Müdürümüzle birlikte böyle bir eğitim verilmesi kararı alındı. Periyodik şekilde, gruplar halinde eğitimler devam ediyor. Engelli vatandaşlarımızın ikinci bir engelle karşılaşmamaları için bu eğitim şart" diye konuştu.

Eğitim alan vatandaşlar da eğitimlerin kendileri için oldukça faydalı geçtiğini söyledi.
Son Güncelleme: 26.12.2012 10:05
Yorumlar

banner447

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner445

banner296

banner426