banner417
banner425
02 Aralık 2016 Cuma 16:23
956 Okunma
Halep İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
banner416
Ülkü Ocakları Karaman il başkanlığı tarafından tertip edilen gıyabi cenaze namazı Aktekke Kent Meydanında kılındı. Cuma namazı sonrası toplanan çok sayıda vatandaş ilk olarak Kur-an tilaveti dinledi. Tilavetin ardından kılınan cenaze namazı sonrası katılan vatandaşlara teşekkür eden Ülkü Ocakları Karaman il başkanı Latif Pulcu, ‘’ Bu gün Halep'te Uluslararası yasalar umursanmadan silahsız insanların üstüne bombalar yağdırılmaktadır’’ dedi.
Halep’teki Müslüman Türklerin Anadolu insanının yardım ve desteğine ihtiyacı olduğunu belirten Pulcu, ‘’Ülkü Ocakları Genel merkezimiz tarafından Halep’teki soydaşlarımız için ülke genelinde başlatılan yardım kampanyası devam ediyor. Genel merkezimizle eş zamanlı başlattığımız kampanyanın Karaman’da karşılık bulması ve hemşerilerimiz tarafından sahiplenilmesi güzel bir durum.
Her geçen gün saldırıların yoğunlaştığı Halep’teki olaylar maalesef uluslararası toplum tarafından görülmezden geliyor. Canlı, cansız enkaz altından çıkartılan çocukların, kadınların o yürekleri dağlayan görüntüleri birleşmiş milletleri bu soykırımı önlemek için harekete geçirmedi. Müslüman Türk olmayı başlı başına bir suç sayan bu hainlerin muhtaç bıraktıkları bölge insanına yardımlarımızın yanı sıra, saldırılarda hayatlarını kaybeden ve şehitlik mertebesine ulaşan kardeşlerimiz için, öte yandan ülkemiz sınırları içerisinde gelişen terör olaylarında hayatlarını kaybeden şehitlerimiz için bugün burada gıyabi cenaze namazı kıldık.
Rabbim yaptığımız ve yapacağımız yardımları, kıldığımız cenaze namazını kabul etsin. Soğuk havaya rağmen katılan tüm hemşerilerime tekrardan teşekkür ederim’’ şeklinde konuştu.
 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426