banner417
banner425
09 Aralık 2016 Cuma 08:17
545 Okunma
“Halep’e Yol Açın” 
banner416
Saldırıların başladığı günden bu yana Suriye’ye yönelik yardımlarını aralıksız sürdüren İHH İnsani Yardım Vakfı dünyanın sessiz kaldığı Halep’teki duruma dikkat çekmek amacıyla bir kara konvoyu hazırlıyor. 14 Aralık Çarşamba günü İstanbul Kazlıçeşme meydanından Saat 11.00’da yapılacak basın açıklamasının ardından yola çıkması planlanan konvoya Türkiye’nin 81 ili ve yurt dışından da katılımlar olacak. Konvoy güzergahı üzerindeki illerde Halep'teki saldırıları protesto için eylemler yapılacak. Konvoyda, içerisinde temel gıda malzemelerinin yer alacağı yardım TIR’ları olacağı gibi katılımcılar da yanlarında insani yardım malzemeleri getirebilecek. Konvoyun son durağı olan Cilvegözü sınır kapısında da bir miting yapılacak. Mitingte katliamların durdurulması ve insani yardım koridoru açılarak bu yardımların ulaştırılması çağrısı yapılacak.

KATILMAK İSTEYENLER İÇİN

İstanbul’dan başlayacak ve herkesin kendi özel araçlarıyla katılacağı yolculuğa dahil olmak isteyenler için güzergah ve katılım koşulları:

Konvoya Türkiye'nin farklı illerinden katılacaklar için Sakarya, Ankara, Konya, Kayseri ve Kahramanmaraş illeri buluşma noktaları olarak belirlendi. 15 Aralık 2016 Perşembe günü Karaman’dan hareket edecek araçlar, 19.00 da Konya’da düzenlenecek mitinge katılacak. Cuma günü yardım malzemeleri ile konvoy eşliğinde Konya’dan Cilvegözü’ne hareket edilecek.

Konvoya Karaman’dan dahil olmak isteyen gönüllüler, Çarşı Karakolu civarı Fenari Mahallesi, 297. Sokaktaki Karaman İHH İnsani Yardım Derneği’nden detaylı bilgi alabilirler. Katılımcıların 14 Aralık Çarşamba gününe kadar Karaman İHH’ya başvurması gerekmektedir.

 
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426