banner417
banner425
23 Eylül 2014 Salı 10:28
689 Okunma
İHH'dan 40 Bin Kurban Bağışı
banner416
İHH İnsani Yardım Vakfı'nın bu yılki Kurban organizasyonunu yurt içindeki Kurban çalışmaları ile birlikte 93 ülke ve bölgede gerçekleştireceği ifade edilirken, yapılan açıklamada "Vakfımız bu yılki kampanya kapsamında 40 bin civarında kurban kesmeyi planlıyor. 2014 yılı kurban çalışması kapsamında Türkiye ile birlikte 93 ülke ve bölgede kurban bağışlarını sahiplerine ulaştıracağız. Vakfımız sadece kurban etleriyle değil, aynı zamanda zor şartlar altında olan kardeşlerimizin yaşam koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de kendilerine destek olmaya çalışacak" denildi.

Bu sene kurban vesilesiyle yeryüzüne dağılacak İHH ekipleri, kendilerini dört gözle bekleyen kardeşlerine sadece kurban eti götürerek değil, aynı zamanda hayat koşullarını iyileştirmeye yönelik çeşitli projelerle de destek olmaya devam edecek. Cami ve mescitlerin, su kuyularının, eğitim merkezlerinin, meslek edindirme kurslarının, yetimhane binalarının ve benzeri birçok projenin temelleri de kurban ziyaretlerinde atılacak.

Kurbanlarını İHH'ya bağışlamak isteyenlerin banka hesap numaraları aracılığıyla, posta çeki hesabıyla ya da İHH'nın internet adresi üzerinden online bağış ile kurban bağışında bulunabileceği bildirildi.

KURBANLIKLAR NASIL KESİLİYOR?

Kurbanlıklar İHH görevlilerince kesim yapılacak ülke ve bölgelerde kurban olma özelliklerine uygun olarak satın alınıyor. Kurbanlıklar İslami usullere uygun olarak kesiliyor. Kesilen kurbanlar ihtiyaç sahiplerine elden dağıtılıyor. Kurban kesimlerinin gerçekleştiğine dair bilgi, kısa mesaj ile vekalet sahiplerine iletiliyor.

Son Güncelleme: 23.09.2014 22:38
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426