İmaret Açıldı

İmaret bugün gerçekleştirilen törenle açıldı

İmaret Açıldı

banner390
Karaman Belediye ''Kapımız Açıktır Girene,Lokmamız Helaldir Yiyene'' adlı slogonuyla çıktığı bu yola törenlerle bugun bir yenisini daha ekledi.Yapılan bu ekinliğe Belediye Başkanı Kamil Uğurlu,İl Müftüsü Nuri Değirmenci,Belediye Başkan Yarımcısı Osman Ünüvar,Ak Parti İl Başkanı Kerim Dereli , Ak Parti İlçe Başkanı Celalettin Güngörer ve çok sayıda davetli katıldı.

Etkinlikte konuşma yapan Başkan Kamil Uğurlu ‘’Bu İmaret’te günlük 200 kişinin yemek yiyebilecek ve İmaret’in tüm masrafları hayır sever vatandaşlarımız tarafından karşılayacağız. Bu İmaret’te garipler, yolda kalmışlar, yola çıkıp da parası olmayanların ücretsiz yemek yiyebileceği yer olarak tasarladık. Kent meydanı projesinde buranın yıkılacağı için şimdilik küçük ve şirin bir yer yaptık. Bu alan yıkıldıktan sonra aynı şekilde buraya daha gelişmiş ve daha büyük bir imaret kuracağız,’’ dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
turgut - 3 yıl önce
sonra deniliyor ki karamanda işçi sıkıntısı var ermenekten,ayrancıdan civar yerlerden işçi topluyoruz,sen b kafayla gidip hayır diye 3 öğün karın doyurursan kimse çalışmaz...