KARAMAN’DAN SURİYELİ MÜLTECİLERE YARDIM

Mülteci kamplarında hayatlarını sürdürmeye çalışan Suriyeli vatandaşlar için Karaman’da temel ihtiyaçları giderecek yardımlar toplandı ve mülteci kamplarına ulaştırılması için toplanan yardımlar Ceyhan Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine gönderildi.

KARAMAN’DAN SURİYELİ MÜLTECİLERE YARDIM

banner390
Günışığı Derneği Karaman Gıda Bankası, Ahlak Kültür ve Çevre Derneği (AKÇEV) Karaman şubesi ile Karaman Özel Selçuklu Hastanesinin beraber organize ettikleri Suriyeli mültecilere yardım organizasyonu tamamlandı. Bugün itibariyle yardım kamyonu yola çıktı.

Suriyeli mültecilere yapılan yardım hakkında açıklama yapan Karaman Günışığı Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kazım Efe,  “Toplumsal duyarlılık adına zor kış şartları altında mücadele eden Suriyeli kardeşlerimiz temel ihtiyaçlarını giderebilmek adına yardım kampanyası düzenlendi. Bu kampanya kapsamında yapılan yardımların Suriyeli mülteci kardeşlerimize ulaştırılması için Karaman’dan Ceyhan Eğitim Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine yardım kamyonu gönderildi. Bu yardım çerçevesinde desteklerini esirgemeyen halkımıza ve tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.

HABER MERKEZİ


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.
Avatar
can - 2 yıl önce
kendi ülkelerini savunmadan kaçanlar 2 gün sonra başımıza bela olacaklar.