MİNİK TEMACILAR ANAOKULLARINA KIŞ BAHÇESİ YAPTI

Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Uygulama Anaokulu uyguladıkları Minik Tema Projesi kapsamında KIŞ BAHÇESİ oluşturdular.

MİNİK TEMACILAR ANAOKULLARINA KIŞ BAHÇESİ YAPTI

banner390
MİNİK TEMACILAR ANAOKULLARINA KIŞ BAHÇESİ YAPTI
İlgili Galeriye Git
Karaman TEMA İl Temsilciliği'nin ve Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi Genç Tema Topluluğunun destek verdiği eğitim sürecinde, interaktif yöntemlerle çocuklarda doğa bilincini pekiştirecek etkinlikler gerçekleştirildi. 
Tema Vakfı Karaman İl Temsilci yardımcısı  olan okul Müdürü Havva Nur Sezer yaptığı açıklamada; “Erken çocukluk döneminde çocukların doğa ile olan bağlarını güçlendirmek ve öğrencilerimizin bilişsel ve sosyal gelişimlerini desteklemek için her fırsatı kullanıyoruz.2 yıldır devam ettiğimiz projemizin kış aylarında da sürdürülebilirliğini sağlamak amacı ile okulumuzda mini kış bahçesi oluşturduk. Öğrencilerimizin farklı özelliklerdeki  iç mekan bitkilerini tanıyacakları, bakım sorumluluğunu üstlenecekleri  ve doğal gözlem yapacakları örnek bir uygulama alanı yapmayı amaçladık.” dedi. 
Tema Vakfı Karaman İl Temsilci Yardımcı Halil Başkalkan ”Bu duyarlı çalışma ile projenin sürdürülebilirliliğini sağlayan üniversite anaokulumuzu kutluyorum ve tüm okullara örnek olmasını temenni ediyorum.” dedi. 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.