Öğrencilerden Hayır Çarşısına Destek

Karaman Fatih Anadolu Lisesi öğrencileri, Karaman Belediyesi Hayır Çarşısı’na gıda yardımında bulundu. Belediyenin hizmete sunduğu Hayır Çarşısı, halkımızdan gelen yardımlarla hizmetine devam ediyor.

Öğrencilerden Hayır Çarşısına Destek

banner390
             Yoksul ve dar gelirli ailelere yardım etmek amacıyla faaliyete geçen çarşıya, öğrenciler evlerinden getirdikleri gıda ürünleri ile destek verdi. Fatih Anadolu Lisesi Okul Müdürü Turan Kayacılar; Karaman Belediyesi’nin bu anlamlı faaliyetine sosyal sorumluluk anlamında katkıda bulunmak istediklerini belirtti.

            Karaman için önemli bir hizmet Hayır Çarşısı’na desteklerinden dolayı okul idarecileri ve öğrencilerine teşekkür eden Belediye Başkan Yardımcısı H. Osman Ünüvar ise konuşmasında, “Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu’nun talimatıyla kurduğumuz Hayır Çarşısı’nın maksadı; kamu kaynaklarını kullanmadan, bizim kültürümüzde ve inancımızda da olan değerleri yaşatmak ve veren el ile alan eli buluşturmaktır. Bu çarşıda yardıma muhtaç vatandaşlarımızın onurunu kırmadan, gıdadan giyime tüm ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyoruz. Öğrencilerimizin böyle bir faaliyette bulunması çok anlamlı. Bu davranışın Karaman kamuoyuna, hayırsever vatandaşlarımıza ve diğer okullarımıza da örnek olmasını diliyoruz.” dedi.

 İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.