banner414
15 Nisan 2015 Çarşamba 12:31
67 Okunma

KONYA (AA) - Konya'da, 23 ülkeden 850 sporcunun katılacağı 5. Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları, 19-24 Nisan tarihlerinde yapılacak.

Konya Valisi Muammer Erol, bir otelde düzenlenen basın toplantısında, organizasyonla Türkiye'deki sporcuların farklı kültürleri tanımalarının sağlandığını söyledi.

Amaçlarının, yabancı sporculara Türk kültürünü en iyi şekilde tanıtmak olduğunu belirten Erol, küçük yaşta spora başlayan sporcuların, uluslararası düzeyde tecrübe kazanmalarını istediklerini ifade etti.

Erol, uluslararası spor müsabakalarında Türkiye'yi temsil edecek sporcu sayısının artmasını hedeflediklerini vurgulayarak, "Sporculara fair-play ruhunu kazandırmayı amaçlıyoruz. Bu sportif faaliyetin her yıl düzenlenmesini sağlamak istiyoruz" dedi.

- Dünya çocukları Konya'da buluşuyor

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ömer Ersöz de organizasyondaki temel amaçlarının Hazreti Mevlana'nın "gel" çağrısıyla dünya çocuklarını Konya'da buluşturmak olduğunu dile getirdi.

Bu projeyle kentin de tanıtılmasını sağladıklarını belirten Ersöz, şöyle devam etti:

"Konya, 23 ülkeden 10 branşta 850 sporcunun katılacağı Uluslararası Konya Rumi Çocuk Spor Oyunları'na ev sahipliği yapacak. Önceki senelerde Konya'ya gelen ülkelerden çok güzel geri dönüşler alıyoruz. Aylar öncesinden bizi arayarak, 'Oyunlar bu sene de yapılacak mı?' diye soruyorlar. Bu bizi çok sevindiriyor. İnşallah bu sene de misafirlerimizi iyi ağırlayacağız. İlerleyen yıllarda da bu organizasyonu devam ettireceğiz."

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64