banner417
banner425
19 Aralık 2014 Cuma 12:49
31 Okunma
Asrın Güreşçisi, Antrenör Ve Hakemlerle Buluştu
banner416
Türkiye Güreş Federasyonu tarafından Antalya’da düzenlenen Antrenör ve Hakem Eğitim Gelişim Semineri’nin açılış konuşmasını yapan federasyon başkanı Hamza Yerlikaya, 2016 Rio Olimpiyatları’na damga vurmak için daha çok çalışmaları gerektiğini söyledi.

Ramada Plaza Otel’de organize edilen ve yaklaşık 600 katılımcının iştirak ettiği seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı. Asrın güreşçisi ve Türkiye Güreş Federasyonu Başkanı Hamza Yerlikaya’nın yanı sıra, Antalya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Dr. Burhanettin Hacıcaferoğlu ile çok sayıda antrenör ve hakem, seminere katılım sağladı.

YERLİKAYA: “İSTİŞARE YAPMAK, SÜNNETTİR”

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile müşterek olarak birçok projenin altına imza attıklarını ve bunlardan birisinin de eğitim semineri olduğunu hatırlatan başkan Yerlikaya, “Bu seminerde hakemlerimiz istişare yaparak eksikliklerini, kapanması gerekenleri ortaya koyuyorlar. Bu anlatılanlar antrenörlerimiz için de geçerli. Umarım buradan güzel, ortak kararlar çıkar ve uygulamaya girer. İstişarede hayır vardır. İstişare sünnettir. Ne kadar çok istişare edilir ve paylaşım yapılırsa o ölçüde doğru yol bulunur. Devlette en fazla kadrolu antrenörü bulunan branş olarak 2016 ve 2020 olimpiyatlarına gece gündüz demeden çalışmak zorundayız. Çünkü kaybedecek zamanımız yok” ifadelerini kullandı.

16 Aralık’ta start alan Antrenör ve Hakem Eğitim Gelişim Semineri, 21 Aralık Pazar günü son bulacak.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426