banner414
04 Kasım 2014 Salı 12:54
20 Okunma
Bağcılarlı Taekwondocudan Balkan Şampiyonası’nda İkincilik Gururu
Bağcılar Belediyesi sporcularından Sena Nur Ertürk, 16’ıncı Balkan Taekwondo Şampiyonası’nda 51 kiloda Balkan ikincisi oldu.

Slovenya’nın Maribor şehrinde düzenlenen 16’ıncı Balkan Taekwondo Şampiyonası’na 11 ülkeden 487 sporcu katıldı. Şampiyonada 64 sporcu ile temsil edilen Türkiye, 41 madalya ile önemli bir başarı elde etti. Milli Takım’da yer alan Bağcılar Belediyesi sporcularından Sena Nur Ertürk, 51 kiloda Balkan ikincisi oldu.

Türkiye, şampiyonayı 10 altın, 14 gümüş ve 17 bronz madalya ile tamamladı. Türkiye, yıldızlar kategorisinde takım halinde şampiyonluğa ulaştı. Büyükler kategorisine ise bir alt kategori olan ümit sporcularla katılan Türkiye, burada da takım halinde ikinci sırayı almayı başardı.

“HEDEFİM BİRİNCİ OLMAK”

Bağcılar Belediye Spor Kulübü, Taekwondo Takımı sporcularından Senanur Ertürk, şampiyonaya çok iyi hazırlandıklarını belirterek, "Hocamız Kenan Çil bizi çok yönlü olarak eğitti. Marmaris’teki Yıldızlar Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda birinci olarak Milli Takıma girmeyi hak ettim. Şampiyonada 3 rakibimi yenerek finale kaldım. Finalde Sırbistanlı rakibime 9-8 yenilerek ikinci oldum. Çok mutluyum. İnşallah hedefim önümüzdeki şampiyonalarda birinci olarak ülkemi temsil edeceğim" dedi.

“SPORDA YÜKSELİŞ SÜRÜYOR”

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Balkan Şampiyonası’nda ikinci olan Sena Nur Ertürk’ü tebrik ederek, “Başarılı bir sonuç alan sporcumuzu canı gönülden kutluyorum. Son dönemlerde Bağcılar Belediye Spor Kulübündeki sporcularımız iyi sonuçlar alarak Bağcılar’ın adını dünyaya duyuruyorlar. Sporda yükselişimiz sürüyor. Belediye olarak spora ve sporcularımıza destek vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Yorumlar

banner327

banner315

banner356

banner412

banner411

banner405

banner337

banner296

banner406

banner64