banner417
banner425
08 Kasım 2014 Cumartesi 20:56
29 Okunma
Balkan Şampiyonası Darıca’da Yapıldı
banner416
Türkiye ile birlikte 6 Balkan ülkesinden bay ve bayan yaklaşık 100 sporcunun yarıştığı 58. Balkan Kros Şampiyonası Darıca’da yapıldı.

Türkiye’nin yanı sıra Bulgaristan, Makedonya, Moldova, Sırbistan ve Romanya’nın katıldığı 58. Balkan Kros Şampiyonası’na katılan sporcular, 4 kilometre genç bayanlar, 6 kilometre genç erkekler, 6 kilometre 23 yaş altı bayan, 8 kilometre 23 yaş altı erkek, 8 kilometre büyük bayan ve 10 kilometre büyük erkek kategorilerinde mücadele ettiler.

Genç erkeklerde Süleyman Bekmezci şampiyon olarak kürsüye çıkarken Türkiye 1. oldu. Romanya ise ikinciliği elde eden ülke oldu. Darıca Belediyesi sporcularından Ramazan Karagöz yarışı ikinci sıra tamamladı. Genç bayanlarda ise Romen sporcular ilk üç sırayı alırken, Romanya’nın ardından Türkiye takım halinde ikinci oldu. Yıldız Erkeklerde Türkiye takım halinde birinci olurken Vedat Günen yarışı birinci tamamlayan sporcu oldu. Yıldız bayanlarda Özlem Kaya rakiplerinin önünde birinci olurken, Türkiye takım halinde şampiyonluğu elde etti. Yıldızlarda Romanya ikinciliği elde eden ülke oldu. Büyük erkeklerde Bulgaristan’da Mıtko Tsenov şampiyon olurken, takım halinde birinciliği Türkiye elde etti. Büyük bayanlarda ise Sırbistan’dan Amela Terziç şampiyon olurken, ülke sıralamasında Romanya birinci, Türkiye ise ikinci sırayı elde etti.

Organizasyon otoritelerden tam not alırken, Atletizm Federasyonu ile birlikte düzenledikleri organizasyonda ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerinin altını çizen Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Darıca ailesi olarak ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek, şampiyonaya en iyi şekilde hazırlandık” dedi.

Şampiyonanın düzenlenmesine katkı sağlayan herkese teşekkür eden Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar ise, "Avrupa ve Dünya şampiyonalarında gördüğümüz bir organizasyon ve saha. Biz yarışma sahalarında böyle cıvıl cıvıl seyirci ve portföyü yakaladığımızda mutlaka büyük şampiyonlar da onların arasından gelecektir. Birinci amaç insanları sahaya çekebilmek, ondan sonra şampiyonları yetiştirebilmek" ifadesini kullanırken, başta Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür etti.

Şampiyon sporcu ve takımlara madalyalarını Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintimar, Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ve diğer protokol üyeleri verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426