Basketbolda maçın ardından

- Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Avcı: "Çok önemli bir galibiyet aldık" - UMMC Ekaterinburg Başantrenörü Lange: "İkinci yarı daha kötüydük, skor olarak çok zayıf kaldık ve maçı kaybettik"

Basketbolda maçın ardından

banner390

KAYSERİ (AA) - Abdullah Gül Üniversitesi Başantrenörü Ayhan Avcı, FIBA Kadınlar Avrupa Ligi B Grubu altıncı maçında Rusya'nın UMMC Ekaterinburg takımını yenerek, çok önemli bir galibiyete imza attıklarını söyledi.

Avcı, maçın ardından katıldığı basın toplantısında taraftarlarına galibiyet hediye etmenin sevincini yaşadıklarını belirtti.

Galibiyette emeği olan herkese teşekkür eden Avcı, "Bütün emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Oyuncuların çok önemli iş yaptıklarını düşünüyorum. Son 3-5 senedir burada her takıma  bunları yaşatıyoruz. Burası artık bizim çok önemli bir mabedimiz haline geldi. Taraftarın desteği her geçen sezon arttı" diye konuştu.

Karşılaşmayı ikinci devredeki oyunlarıyla kazandıklarını vurgulayan Avcı, şöyle devam etti:

"Birinci yarı istediklerimizi yaptığımızı söyleyemem. İkinci yarı ne planladıysak olduğunu düşünüyorum. Çok ciddi emek ortaya koyduk. Hücumda çok doğru seçimler yaptığımızı düşünüyorum. Çok önemli bir galibiyet aldık.  Bizim bu galibiyetin önemini anlamamız lazım. Bu galibiyeti FIBA Kadınlar Avrupa Ligi için ciddi avantaj olarak görüyorum. Yolumuz çok daha uzun ama iyi bir gidişatımız var. Bizim için önemli olan gruptan çıkmak. Bunun mücadelesini vereceğiz."

 

- UMMC Ekaterinburg cephesi

UMMC Ekaterinburg Başantrenörü Olaf Lange ise ikinci yarıdaki kötü oyunlarının sonucunda yenildiklerini ifade etti.

Abdullah Gül Üniversitesi'ni galibiyetten dolayı tebrik eden Lange, "Rakibimizi kutluyoruz çok güçlü bir takım. İlk periyotta çok iyi oynadık ama daha sonra gerekli adımları atamadık. İkinci yarı daha kötüydük, skor olarak çok zayıf kaldık ve maçı kaybettik" değerlendirmesini yaptı.

Türkiye ile Rusya arasında son dönemde yaşanan süreçten dolayı bazı Rus takımlarının Türkiye'ye maça gelmediğinin sorulması üzerine Lange, "Biz Kayseri'ye uzun zamandır geliyoruz. Daha önceleri de buraya gelmiştik. Sporla politikayı karıştırmak istemiyoruz, biz geliriz ve oynarız. Biz burada güzel karşılandık, hiçbir problemle karşılaşmadık" yanıtını verdi.

Problem yaşamadan maça çıktıklarını belirten Lagne, misafirperverlik dolayısıyla Abdullah Gül Üniversitesi'ne ve diğer yetkililere teşekkür etti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.