banner417
banner425
17 Kasım 2015 Salı 15:23
10 Okunma
Buz hokeyi Türkiye'de yaygınlaştırılacak
banner416

YOZGAT (AA) - Türkiye Buz Hokeyi Federasyonu Başkanı Bülent Akay, buz hokeyi sporunun yurt geneline yayılması amacıyla hazırladıkları projenin ilk etabını Yozgat'tan başlatarak, 5 ilde uygulamaya koyacaklarını söyledi.

Akay, teknik kurul başkanı Cüneyt Kozan ile İl Milli Eğitim Müdürü Saim Kuş'u ziyaretinin ardından Yozgat'taki okulların spor salonlarında incelemede bulundu. Akay, incelemenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, altyapıya yönelik olarak hazırladıkları proje kapsamında daha önce Yozgat'ı ziyaret ettiklerini belirterek, bugün de kentten projenin uygulamasını başlattıklarını dile getirdi.

Yozgat'ta yapımı planlanan buz hokeyi pistinin 2016 yılı yatırım programına alınabileceğini ifade eden Akay, "Erzurum, Ankara, İstanbul, Kocaeli ve İzmir'de buz hokeyi pistlerimiz bulunuyor. Altyapıya yönelik olarak, Yozgat, Tekirdağ, Bursa, Eskişehir ve Tokat illerinde ise ilk etapta okullarda öğrencilere yönelik çalışmalar yapacağız" dedi.

Daha sonra Samsun ve Konya'da da spor salonları uygun olan okullarda öğretmenlere eğitim vereceklerini belirten Bülent Akay, "Onların da öğrencilerini eğitmelerine yönelik gerekli desteğimizi vereceğiz. Yozgat gibi diğer illerimizde de buz hokeyi pisti bulunmuyor. O nedenle eğitim kapsamında tekerlekli patentlerle çalışmalar yapılacak. Zaten, buz patenti ile tekerlekli patentler arasında fark yok. Her ikisiyle de hokey sporu yapılabiliyor'' diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426