banner417
banner425
11 Nisan 2016 Pazartesi 13:20
88 Okunma
Doğa ortasında satranç oynadılar
banner416

Ermenek Hes Barajı Turkuaz Mesire Alanında yapılan turnuvaya Ermenek Kaymakamı Eyüp Güngör, Ermenek Belediye Başkanı Uğur Sözkesen, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Aydın Kaya, Ermenek İlçe Milli Eğitim Müdürü Savaş İlkıdır, Sarıveliler İlçe Mili Eğitim Müdürü Musa Dalkılıç, Karaman TSF il temsilcileri ve çok sayıda öğrenci katıldı.
9-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Ermenek Hes Barajı Turkuaz Mesire Alanında gerçekleştirilen Taşeli Okullar Arası Takım Satranç Turnuvası Ermenek ve Sarıveliler İlçe okullarından 16 takımdan 80 sporcunun katılımı ile tamamlandı. İki kategoride ve beş tur üzerinden oynanan turnuvanın başlangıç hamlesi Ermenek Kaymakamı Eyüp Güngör tarafından yapıldı. Doğanın ortasında açık alanda yapılan İlköğretim ve Ortaokul öğrencilerini bir araya getiren satranç turnuvası öğrencilere unutulmaz bir tecrübe yaşattı.
Çekişmeli geçen turnuvanın sonunda dereceye giren takımlar İlköğretim kategorisinde 1. Dumlugöze ilkokulu, 2. Zehra Galip Sumra İlkokulu, 3. Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız İlkokulu; Ortaokullar Kategorisinde ise 1. Göktepe YBO Yıldızlar A-Takımı, 2. Göktepe Yıldızlar B- Takımı, 3. Adiller Şehit Öğretmen Ali Yıldız Ortaokulu takımları oldu. 
Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Ermenek İlçe Emniyet Müdür Yardımcısı Nusret Temiz, Gençlik Hizmetleri Spor İlçe Müdürü Aydın Kaya, Ermenek Halk Eğitim Müdür Yardımcısı Zeynel Küçükarslan, , Ermenek Belediyesi Adına Turkuaz Mesire Alanı Sorumlusu Mesut Aydın, İl Hakem Kurulu Asbaşkanı ve Turnuva Başhakemi Ahmet Yöner, Satranç Antrenörü Kevser Yokuşbaşı tarafından takdim edildi.

 

Anahtar Kelimeler:
KaramanErmenek
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426