banner417
banner425
03 Aralık 2014 Çarşamba 13:34
12 Okunma
Fatih Terim Ve Eski Öğrencileri, Engellilerle Buluştu
banner416
Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, Galatasaray Teknik Direktörlüğü için Hamza Hamzaoğlu’nun doğru bir seçim olduğunu söyledi.

Bakırköy Belediyesi 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim ve eski öğrencileri Hasan Şaş, Oktay Derelioğlu, İlker Yağcıoğlu’nun yer aldığı şöhretler takımını İstanbul Özürlüler Spor Kulübü Ampute Futbol Takımı’nı özel bir maçta bir araya getirdi.

TERİM: "HERKES KISA SÜRE DE OLSA EMPATİ YAPMALI"

Organizasyonda konuşan Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, “Hepimiz idrak ediyoruz ve etmeliyiz. Bugünün en önemli duygusu empati olmalı. Kısa süre de olsa herkes empati yapmalı. Sayın başkan böyle güzel bir organizasyon yaptı. Bizler de burada buluştuk. Kendisine teşekkür ediyorum. Keşke daha fazla imkan ayırabilsek ve engelleri kaldırabilsek. Bugünün en önemli duygusu empati” ifadelerini kullandı.

Eski futbolcularını gördüğü için çok mutlu olduğunu belirten Terim, “Hepsi benim değerli oyuncularım, eski oyuncularım. Gayet güzel bir duygu. Epeydir görüşmüyorduk” şeklinde konuştu.

"HAMZA’NIN BAŞARILI OLACAĞINA İNANIYORUM"

Galatasaray’ın yeni teknik patronu Hamza Hamzaoğlu hakkında da açıklamalarda bulunan Fatih Terim, “Hamza bence doğru bir seçim. Hamza başarılı olacaktır, inanıyorum. Hem karakteri hem de hocalığıyla. İnşallah ülkemize yeni bir başarılı hoca da katılmış olacaktır. Ben kendisine inanıyorum” dedi.

BAŞKAN KERİMOĞLU: "TÜM ENGELLİ YURTTAŞLARIMIZI HAYATA KATMAK ZORUNDAYIZ"

Bakırköy Belediye Başkanı Dr. Bülent Kerimoğlu ise, “Türkiye nüfusunun ne yazık ki yüzde 10’a yakını engelli yurttaşlarımızdan oluşuyor. Hepimiz şunun bilincindeyiz; her sağlıklı birey de birer potansiyel engelli. Ben hekim olma münasebetiyle söylüyorum, yarın engelli olabileceğimizi aklımızdan çıkarmadan, tüm engelli yurttaşlarımızla bir empati kurmak, onları sosyal hayata, üretime katmak, iş hayatının içine katmak zorundayız” diye konuştu.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426