Gemlik Motocross Yarışının Startı Bursa’dan Verildi

Gemlik’te yapılacak motocross yarışının startı Bursa’da Saltanatkapı’dan verildi.Bursa’nın Gemlik ilçesinde iki gün sürecek motocross yarışının başlangıç düdüğü Tophane’de bulunan Saltanatkapı’da çaldı. Kızılay ile ortaklaşa...

Gemlik Motocross Yarışının Startı Bursa’dan Verildi

banner390
Gemlik’te yapılacak motocross yarışının startı Bursa’da Saltanatkapı’dan verildi.

Bursa’nın Gemlik ilçesinde iki gün sürecek motocross yarışının başlangıç düdüğü Tophane’de bulunan Saltanatkapı’da çaldı. Kızılay ile ortaklaşa düzenlenen programa Bursa Vali Yardımcısı Mehmet Emin Şahin, Büyükşehir Başkanı Recep Altepe, Gemlik Belediye Başkanı Refik Yılmaz, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar katıldı. Yarışın başlangıç işaretini Altepe verirken, yarışçılara dikkatli olmaları konusunda ikazda bulundu.

Yarış ile ilgili bilgi veren Türkiye Motosiklet Federasyonu Teknik As Başkanı Ogün Baysan, “Bizim aslında geniş bir etkinliğimiz var. Federasyon olarak motocross yarışının 7’inci ayağını Gemlik’te yapacağız. Bursa ilimizde de kan alma kampanyamız var. Sosyal sorumluluk projemizi yerine getireceğiz” dedi.

2006 yılından beri motocross sporuyla ilgilenen Galip Akbaysan ise, “Bu sene MX2 ve MX juniorda inşallah Türkiye şampiyonu olacağım. Avrupa’da ve dünya şampiyonasında güzel dereceler elde edeceğime inanıyorum” dedi.

Yarışlar, cumartesi ve pazartesi günü öğleden sonra olmak üzere Gemlik’in Şahintepe mevkiinde yapılacak.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.