Genç Pehlivan Madalyaya Doymuyor

Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 7. sınıf öğrencisi Yağız Akdemir, 11-13 yaş kategorisinde 37 müsabakadan dereceyle çıkmayı başardı.Çan Şehit Engin Eker Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yağız Akdemir, güreşlerle isminden bahsettiren pehlivan...

Genç Pehlivan Madalyaya Doymuyor

banner390
Çanakkale’nin Çan ilçesinde, 7. sınıf öğrencisi Yağız Akdemir, 11-13 yaş kategorisinde 37 müsabakadan dereceyle çıkmayı başardı.

Çan Şehit Engin Eker Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Yağız Akdemir, güreşlerle isminden bahsettiren pehlivan oldu. Aydemir, 2013- 2014 yılları arasında 11-13 yaş kategorisinde 37 müsabakadan dereceyle çıkarmayı başardı. Amacının Türk Milli Takımına Hizmet etmek olduğunu belirten Akdemir, “Çok severek yaptığım bu spor dalındaki en büyük hedefim, Türk Milli Takımına hizmet etmek. Hem ülkemin adını duyurmak, hem kendi başarılarımı daha ileriye götürmek istiyorum. Bugüne kadar yapmış olduğum müsabakalarda kendimden yaşça büyük, farklı kilo ve kategorilerde sporcu arkadaşlarla müsabaka yapmak zorunda kaldım. Aile ve hocalarımızın desteği ile bölgemizdeki güreşlerde başarılı olabiliyoruz. Türk Milli Takımında da başarılı olacağıma inanıyorum”dedi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.