banner417
banner425
23 Aralık 2014 Salı 19:46
38 Okunma
Gençlik ve Spor Bakanlığı:
banner416

ANKARA (AA) - Gençlik ve Spor Bakanlığından, Diyarbakır Atatürk Stadı'nın bazı tribünlerinin hazırlanan teknik rapor gerekçesiyle kapatıldığı bildirildi. 

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yerel ve ulusal basında, "Diyarbakır Atatürk Stadı'nın bazı tribünlerinin hazırlanan teknik rapor gerekçesiyle kapatılmasının oynanacak Galatasaray kupa maçı öncesinde krize neden olduğu" yönünde haberler çıktığı ifade edildi. 

Açıklamada, öncelikle tüm statlar için il güvenlik kurulları tarafından teknik yönden istenen raporlar doğrultusunda Diyarbakır Atatürk Stadı'nda yapılan incelemelerde bazı tribünlerin güvenlik gerekçesiyle kapatıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

"Yaklaşık 5 ay önce tutulan bu rapor doğrultusunda söz konusu statta bu tribünlere seyirci alınmamaktadır. Bakanlığımız tarafından yürütülen yeni stat projeleri kapsamında, Diyarbakır'a 33 bin seyirci kapasiteli stat planlanmış, ihaleleri gerçekleştirilmiş ve çalışmalar başlamıştır. Yaklaşık 150 milyon TL'ye mal olacak bu projeyi 2016-2017 sezonunda sporun hizmetine vermeyi planlıyoruz."

Modern bir stadın yapımıyla ekonomik ve teknik ömrünü tamamlamış Atatürk Stadı'nın da yıkılacağı bildirilen açıklamada, "Diyarbakır Büyükşehir Belediyespor Kulübü bundan önceki tüm maçlarını Bakanlığımız tarafından kendilerine tahsis edilmiş Seyrantepe Tesisleri'nde oynamaktadır. Diyarbakır ilinde heyecan duyulmasına neden olan Galatasaray kupa maçı nedeniyle Atatürk Stadı'ndaki güvenlik açısından teknik sıkıntılardan dolayı taviz vermemiz mümkün değildir" denildi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426