banner417
banner425
04 Mart 2016 Cuma 14:16
33 Okunma
Gianni Infantino: Futbol taraftarsız bir anlam ifade etmiyor
banner416

İSTANBUL (AA) - FIFA Başkanı Gianni Infantino, FIFA'nın internet sitesinde yer alan röportajında, taraftarın futbol için vazgeçilemez bir unsur olduğunu vurgulayarak, şu ifadeleri kullandı:

"Futbolseverlerin FIFA'ya ve bana güvenmesini istiyorum çünkü ben de onlar gibi bir futbol taraftarıyım. Bir taraftar için futbolu sevmenin ve bir takımı desteklemenin ne anlama geldiğini çok iyi biliyorum. Futbol, taraftarsız bir anlam ifade etmiyor. Futbol için oyunculara ve taraftara ihtiyacımız var. Bu iki unsurun uzun zamandır ihmal edildiğini düşünüyorum. Artık bunu değiştirme zamanı geldi."

-"Sekiz ülkenin daha Dünya Kupası'na katılmasını istiyoruz" -

Futbolda teknoloji kullanımının yaygınlaşması gerektiğini hatırlatan 45 yaşındaki Infantino, "Teknoloji hızla gelişiyor. 2016 yılındayız ve buna kapalı kalamayız. Karşımızda gol çizgisi teknolojisi diye bir gerçek var. Hakemlere doğru ve adil karar vermeleri için imkan tanıyabilecek bir şey varsa bunun kullanılması gerek. Sahadaki futbolun akışını etkilemeyecek bir sistem olursa pozisyon tekrarı izlenmesi fikrine de sıcak bakılabilir" değerlendirmesinde bulundu.

FIFA Dünya Kupası'nın 40 takımla oynanması gerektiğini tekrarlayan İtalyan asıllı İsviçreli futbol adamı Infantino, "Sekiz ülkenin daha Dünya Kupası'na katılmasını istiyoruz. 40 takım FIFA üyelerinin sadece yüzde 19'una denk geliyor. Bu, diğer büyük turnuvalara göre düşük bir oran. Elbette kıta kontenjanları ve takvim yoğunluğu gibi konuların iyi analiz edilmesi gerek. Sonrasında bazı adımlar atmaya başlayacağız" şeklinde görüşlerini aktardı.

Muhabir: Mutlu Demirtaştan

Anahtar Kelimeler:
Spor
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426