banner417
banner444
10 Ekim 2016 Pazartesi 13:59
260 Okunma
Karaman’da Amatör Spor Haftası Etkinlikleri Başlıyor
banner416

Karaman’da geçtiğimiz yıllarda çeşitli etkinliklerle kutlanan Amatör Spor Haftası bu yılda farklı yaş kategorilerinde düzenlenen sportif etkinliklerle kutlanacak.

Gençlerin düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi, bireylere yeni branşların tanıtılarak spora kazandırılması, amatör spor branşlarına gerekli desteğin verilerek sosyal sorumluluk duygusun gelişmesi, spor bilinci ve kültürünün oluşturulması amacıyla her yıl geleneksel olarak 10-16 Ekim tarihleri arasında kutlanan Amatör Spor Haftası etkinleri kapsamında Karaman’da yüzme, basketbol, atletizm, voleybol, masa tenisi, hentbol, satranç ve özel sporcular voleybol müsabakaları gibi çeşitli sportif etkinlikler yapılacak. Etkinlikler kapsamında ayrıca Yılın EN’leri programı gerçekleştirilecek.

Amatör Spor Haftası etkinliklerini bu yılda birçok farklı branşta kutlayacaklarını belirten, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık,” Karaman’da 7’den 70’e sportif hareketliliğin, birlik ve beraberliğin sağlanması, yeni yatırımlarla gençlerimizin modern tesislerde spor yapmalarına imkan sağlanması adına çalışmalarımıza ara vermeden devam ediyoruz. Karaman’da sağlam bir spor alt yapısı oluşturarak gençlerimize sporu sevdirmek en büyük önceliklerimizdendir. Bu kapsamda her ilde olduğu gibi Karamanımızda da Amatör Spor Haftasını düzenleyeceğimiz farklı sportif etkinliklerle kutlayacağız. Etkinliklere tüm halkımız davetlidir” dedi.

Yorumlar

banner315

banner428

banner432

banner411

banner337

banner439

banner445

banner296

banner426