banner417
banner425
12 Ekim 2015 Pazartesi 18:20
461 Okunma
KARAMAN’DA SPORTİF YETENEK TARAMASI BAŞLADI
banner416
Karaman’da farklı okullarda yetenek taraması yapan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün bünyesinde çalışan sözleşmeli ve kadrolu antrenörlere öğrenciler büyük bir ilgi gösteriyor. Okulları gezerek form dağıtan ve öğrencilere görsel tarama yapan antrenörler, sporda başarı çıtasını yükseltmek ve daha fazla gence ulaşmak için dört koldan çalışmalarına devam ediyor. Büyük ilgi toplayan bu çalışma okullarda yetenekli sporcuları, sevdikleri ve yeteneği olduğu spor dalı tespit edildikten sonra o alana yönlendiriliyorlar.
Bu kapsamda Karaman Merkez Anadolu Lisesi ve Makbule Orman Ortaokulunda badminton branşında yetenek taramasında geçen öğrenciler, haftada iki gün Pazartesi ve Perşembe günleri Merkez Anadolu Lisesi Spor Salonunda, Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri ise Yunus Emre Spor Salonu’nda badminton antrenörleri eşliğinde çalışmalarına devam ediyorlar.
Okullarda yapılan yetenek taramalarının tüm hızıyla devam ettiğini belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, “İl Müdürlüğümüz bünyesinde görev yapan antrenörlerimiz farklı okullarda ve farklı branşlarda yetenekli sporcu keşfetmeye devam ediyor. Amacımız,  spor yeteneği olan öğrencilerin tespit edilerek yetenekli oldukları spor branşlarına kanalize etmektir” dedi.
Kısacık, Karaman’da spor alt yapısını geliştirmek, yetenekli gençleri Türk sporuna kazandırmak ve Milli takımlarımızın alt yapısına katkı sağlamak için Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü olarak çalışmalarımız aralıksız devam edecektir diye konuştu. 

Son Güncelleme: 12.10.2015 18:22
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426