banner417
banner425
25 Aralık 2014 Perşembe 17:10
22 Okunma
Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi Öğrencilerinden Anlamı Kampanya
banner416
Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi öğrencileri, okula adını veren merhum Burak Bora’nın adını yaşatmak için, onun doğum günü olan 25 Aralık’da geniş kapsamlı bir kan bağışı kampanyası düzenledi. 808 öğrencinin çalıştığı kan bağışı kampanyası, MEB İl Müdürlüğü tarafından en iyi 10 örnek proje arasında gösterildi.

Bu yıl 2. kez düzenlenen Kan Bağışı Kampanyasına MEB ve Kızılay’ın yanı sıra, çevre belediyeler, sendikalar, sivil toplum kuruluşları, Anadolu Adliyesi, üniversiteler ve özel şirketler de destek verdi. Geçen yıl ilk kez düzenlenen kan bağış kampanyasında 500 kan bağışçısı verdikleri kanlarla destek olurken, bu yıl 2234 kan bağışçısına ulaşılarak yeni bir rekor kırıldı. Kan bağışına gelenlere, kan verme işleminin ardından mantı ve lokma dağıtıldı.

Kampanyaya Kartal Kaymakamı Cemil Aksak, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kızılay Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, Kartal İlçe Eğitim Müdürü Harun Tüysüz ve Burak Bora Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Çinemre ile birlikte çevre okul müdürleri katıldı. Merhum Burak Bora’nın annesi ve okulun bağışçısı Ülkü Bora, temsili doğum gününde, tüm öğrencilerin kendi evladı olduğunu söylerken, “Ben bir evladımı kaybettim ama şimdi binlerce evlat kazandım. Sizlerin başarısı ile mutlu ve gururlu olacağım” dedi. Aynı zamanda okulun kuruluş günü olması sebebiyle bir mektup yarışması düzenlendi. Yarışmada Burak Bora’nın ağızından annesine yazılan mektuplar içinde dereceye girenlere çeşitli ödüller verildi.

MASA TENİSÇİLER DE DESTEK VERDİ

Kartal Burak Bora Anadolu Lisesi’ndeki kan bağışı kampanyasına masa tenisi dünyası da kayıtsız kalmadı. Çeşitli kulüplerden gelen 141 sporcu, veli, antrenör, hakem ve idareci kan bağışında bulunarak projeye raketleriyle gelerek destek verdi. Masa Tenisi Aileleri Birliği, Masa Tenisi Antrenörleri Derneği, Türkiye Spor Yazarları Derneği ve İstanbul Veteran Masa Tenisi Kulübü tarafından desteklenen Masa Tenisi Dünyası Gönüllüleri 14 Haziran 2015 Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günü’ne kadar sürecek olan “1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat” sosyal sorumluluk projesinin de ilk adımını atmış oldular.

Masa Tenisi Dünyası Gönüllüleri ülke çapındaki tüm kan bağışı kampanyalarına katılarak 14 Haziran’a kadar masa tenisi camiası içinden 1000 kan bağışı toplamayı hedefliyor. 1 Raket, 1 Kan, 1 Hayat projesi, spor camiası içinde gönüllü kan bağışının yaygınlaşmasını, insanların bilgilendirilmesini, kan bağışı konusunda davranış değişikliği ve kalıcı bilinç yaratılmasının sağlanmasını amaçlıyor.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426