banner417
banner425
27 Şubat 2012 Pazartesi 13:08
1057 Okunma
KMÜ'de Dağcılık ve İlk Yardım Temel Eğitim Semineri Verildi
banner416
Ücretsiz olarak 184 katılımcıya verilen eğitimler, BESYO Spor Salonu ve BESYO Dağcılık İstasyonunda gerçekleştirildi.

BESYO Öğretim Görevlisi Kemal Kabasakal, “Dağcılık” başlığı altında teorik ve pratik olmak üzere iki aşamalı eğitim verdi. Kabasakal yaptığı açılış konuşmasında  “Dağcılık, ölüm riski taşıyan, adrenali yüksek olan bir spor türüdür. Aynı zamanda pahalı bir spordur. Bu seminere katılanlar, dağcılık sporu ve ilk yardım konusunda bilgi sahibi olacaklar.” dedi.

Slayt gösterisi ve soru-cevap şeklinde gerçekleşen seminerde dağcılıkla ilgili temel kavramlar, dağcılığın dağcı (alpinist), dağcılık (alpinizm), dağcılık çeşitleri, Türkiye ve dünyadaki dağlar ve özellikleri, dağcılık malzeme ve ekipmanları, yürüyüş ve kamp malzemeleri, çadırlar, uyku tulumları, dağ-sırt çantaları, emniyet kemeri ve koşumlar, karabinalar, sikkeler, kamp yeri seçimi, tırmanma ve tırmanış çeşitleri gibi başlıklar ele alındı. Katılımcılara, BESYO Dağcılık İstasyonunda verilen tırmanmaya yönelik uygulamalı eğitim büyük ilgi gördü.

Uygulamaya katılan öğrenciler önceleri çekindiklerini, denemeler sonrasında ise çok eğlendiklerini, yükseklik korkusunun yersiz olduğunu anladıklarını ve kurallara uyulduğu takdirde dağcılığın keyifli bir etkinlik olduğunu belirttiler.
“Dağcılık ve İlk Yardım Temel Eğitim Seminerinin” ikinci aşamasında ilk yardım eğitimi verilecek. Eğitimde, ilk yardımın önemi ve temel tanımlamalara ilişkin sunumlar yapılacak. Seminerlerin tamamlanmasının ardından katılımcılara sertifika verilecek.


Son Güncelleme: 27.02.2012 16:25
Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426