banner417
12 Ocak 2015 Pazartesi 10:49
1056 Okunma
KÜÇÜKLER MASA TENİSİ MÜSABAKASI SONA ERDİ
banner416
Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Kazım Karabekir Spor Salonunda 10 ocak 2015 tarihinde yapılan küçükler masa tenisi il birinciliği müsabakalarına 6 okuldan 40 sporcu katıldı. Heyecanın yüksek olduğu müsabakalarda erkekler kategorisinde Zübeyde Hanım Ortaokulu birinci olurken, kızlar kategorisinde bu isim Makbule Orman Ortaokulu oldu. Zevkli geçen şampiyonada küçük raketlerin büyük hünerleri abilerini aratmadı. Oldukça çekişmeli geçen müsabakalarda il birinciliği için ter döken küçük raketlerin mücadelesi müsabakalara ayrı bir hava kattı.
Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, müsabakalara 6 okuldan 40 sporcunun katıldığını söyledi. Tüm spor branşlarında olduğu gibi masa tenisi sporuna da küçük yaşlarda başlamanın önemini belirten Kısacık, “Okullarda başarılı öğrencileri bünyemizde yer alan alanında uzman antrenörlerimizce kulüplere kazandırıyoruz. Antrenörlerimiz ile birlikte ilimizde yer alan tüm okullarda yetenek taraması yapıyoruz. Bu müsabakalarda öğrenciler ve kulüpler için büyük fırsat. Karaman’da olarak sürekli yükselen grafiğimiz var. Bu başarılarımızı daha da yukarı taşıyacağız.” diye konuştu.
Müsabakada dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Spor Şube Müdürü Aslan Yıldız, Okul Sporları il temsilcisi Özgür Tunçalp, Yunus Emre Ortaokulu müdür yardımcısı Cihan Kara ve Beden Eğitimi Öğretmeni Ümit Süleyman Büyüktekintarafından verildi.
Müsabakalarda alınan toplu sonuçlar ise;
Erkekler Kategorisi
1. Zübeyde Hanım Ortaokulu
2. Siyahser Ortaokulu
3. Makbule Orman Ortaokulu
4. Şehit Durmuş Ali Uzun Ortaokulu
Kızlar Kategorisi
1. Makbule Orman Ortaokulu
2. 100. Yıl Ortaokulu
3. Zübeyde Hanım Ortaokulu
4. Ayrancı YBO

Son Güncelleme: 12.01.2015 23:44
Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64