Maçın ardından

- Eskişehirspor Teknik Direktörü Aybaba: "Meslektaşıma 'ya kahraman olacaksın ya da 1 puanı alacaksın' dedim. O 1 puanı tercih etti. Futbol küme düşmüştür" - Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Arslan: "Benim için çok ağır bir karar oldu ama yarışan farklı takımlar da var. Bugünü keşke yaşamasaydım"

Maçın ardından

banner390

ESKİŞEHİR (AA) - Eskişehirspor Teknik Direktörü Samet Aybaba, Spor Toto Süper Lig'de 3-3 berabere kaldıkları maçta Akhisar Belediyespor'un attığı 3. gole ilişkin, "Meslektaşıma 'ya kahraman olacaksın ya da 1 puanı alacaksın' dedim. O 1 puanı tercih etti. Futbol küme düşmüştür" dedi.

Aybaba, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, sahadaki keyifli futbolun kötü bir hale getirildiğini belirtti.

Akhisar Belediyespor'un 3. golünden sonra teknik direktör Cihat Arslan ile konuştuğunu bildiren Aybaba, şunları kaydetti:

"Meslektaşıma 'ya kahraman olacaksın ya da 1 puanı alacaksın' dedim. O 1 puanı tercih etti. Futbol küme düşmüştür. Biz yine mücadelemizi sürdüreceğiz. Türk futbolu insanların birbirine saygısıyla, sevgisiyle, saha içi disiplini, ahlakıyla farklı görüşte bir oyun olmaktan çıktı, sadece menfaate dayalı bir oyun şekline dönüştü. El birliğiyle bütün futbolun içindeki unsurlar, futbolu küme düşürmüştür. Biz mücadelemize devam edeceğiz. Taraftarlarımız oyuncularımıza biraz serzenişte bulundu. Haklılar ancak oyuncularım da elinden geleni yapıyor. Futbolla ilgili artık hiçbir şey konuşmak istemiyorum."


- Akhisar Belediyespor cephesi


Akhisar Belediyespor Teknik Direktörü Cihat Arslan ise maçın, pozisyona endeksli geçtiğini belirtti.

Herkesin, kendi açısından değerlendirdiğinde haklı olduğunu dile getiren Arslan, şöyle konuştu:

"Bugün en zor durumda olan bendim. Pozisyon hatası ya da yanlışlık, haksız kazandığımız bir gol var mı, bunu karara bağlamam gerekiyordu. 2-3 dakikayı şöyle değerlendirdik. Futbolcularıma, 'Haksız bir şey elde ettik mi?' diye sordum. Onlar da topun bizde olduğunu, hakemin bizde olan topu oynattığı ve gol attıklarını söyledi. Kulüp başkanımı ve yönetim kurulunu aradım, durumu anlattım. Samet Hoca da kendi cephesinden haklıdır. 'Hocam ya kahraman ya da puan çalan adam olacaksın' dedi. Yönetim kurulunu aradım, yayıncı kuruluştan görüntüyü izledim, yardımcı hocalarıma sordum. Takımın gol yemesini söyleyecektim. Yönetim kurulunu aradım, onlar da haksız olmadığımızı söylediler. Herkesin ortak vicdanı yönünde karar aldık. Pozisyonu izleyince suçlu olduğumuzu zannetmiyorum."

Cihat Arslan, Eskişehirspor'da 20 yıl önce futbol oynadığını hatırlattı. Eskişehirspor için de ter döktüğünü söyleyen Arslan, "Benim için çok ağır bir karar oldu ama yarışan farklı takımlar da var. Bugünü keşke yaşamasaydım" ifadelerini kullandı.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.