Milli maçın ardından

- Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Blind: "Şu an grupta kontrol elimizden çıktı. Bu durumdan memnun değiliz. Öne geçebilmek için geri kalan maçlarda elimizden geleni yapacağız" - "Grup tablosuna bakıldığında en büyük fark, aramızdaki puan farkıdır. İkinci fark ise oyuncularımızın tecrübesiz oluşudur"

Milli maçın ardından

banner390

KONYA (AA) - Hollanda A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Danny Blind2016 Avrupa Şampiyonası Elemeleri A Grubu'nda Türkiye'ye 3-0 yenildikleri için üzgün olduklarını belirterek, "Yenilgiyle 4. sıraya geriledik. Şu an grupta kontrol elimizden çıktı. Bu durumdan memnun değiliz. Öne geçebilmek için geri kalan maçlarda elimizden geleni yapacağız" dedi.

Blind, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yaptıkları hataları iyi değerlendirdiğini söyledi.

Pozisyonlara giremediklerini ve buldukları pozisyonları da değerlendiremediklerini belirten Blind, "Bulduğumuz atakları gole çevirebilseydik, şu an skor farklı olurdu. Türkiye'ye yenildik, üzgünüz. Yenilgiyle 4. sıraya geriledik. Şu an grupta kontrol elimizden çıktı. Bu durumdan memnun değiliz. Geri kalan maçlarda elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Blind, bir gazetecinin "Hollanda'nın, İzlanda ve Çek Cumhuriyeti'nden farkı nedir?" sorusu üzerine "Grup tablosuna bakıldığında en büyük fark, aramızdaki puan farkıdır. İkinci fark ise oyuncularımızın tecrübesiz oluşudur" yanıtını verdi.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.