Minderde heyecan sona erdi

Okul Sporları 2015-2016 yılı faaliyet programında yer alan ve Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen yıldızlar güreş il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Minderde heyecan sona erdi

banner390
Minderde heyecan sona erdi
İlgili Galeriye Git
22 Şubat 2016 tarihinde Kazım Karabekir Spor Salonunda gerçekleştirilen okullararası yıldızlar serbest ve grekoromen güreş il birinciliği müsabakaları 9 okuldan toplam 50 sporcunun katılımı ile sona erdi. Zorlu geçen müsabakalarda mindere çıkan genç pehlivanlar rakiplerini tuş edebilmek ve puan alabilmek için tüm hünerlerini ortaya koydular. Büyük çekişmelerin yaşandığı müsabakalarda sporcuların ortaya koyduğu performans sporseverler tarafından alkış alırken, sporcular arasında yaşanan kıyasıya mücadele renkli görüntülere sahne oldu.
Müsabakalar sonunda dereceye giren sporculara madalyaları Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Şube Müdürü Mustafa Karadeniz, Güreş İl Temsilcisi Sabri Şahin, beden eğitimi öğretmenleri ve güreş antrenörleri tarafından takdim edildi.
Okul sporlarının Türk sporu için önemli olduğunu belirten Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Buralardan çıkacak genç yeteneklerin tespit edilip iyi değerlendirilmesi halinde Türk sporuna önemli yıldızlar kazandırılacak. Karaman’da yetişecek sporcuların ileride milli formayla ilimize gurur yaşatacağına inanıyorum. Gruplarda ilimizi temsil edecek okullarımıza ve sporcularımıza başarılar diliyorum" dedi. 
Gerçekleştirilen müsabakalarda alınan sonuçlar ise şöyle oluştu:
Yıldız Erkekler Grekoromen:                             
1.Ayrancı YBO
2.Sabiha Gökçen Ortaokulu
3.İmam Hatip Ortaokulu
Yıldız Erkekler Serbest:
1.İbrahim Bey Ortaokulu
2.Sabiha Gökçen Ortaokulu
3.İmam Hatip Ortaokulu

 

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.