Minderde Şampiyonlar Belli Oldu

15-16 Yaş Okullar Arası Grekoromen Türkiye Güreş Şampiyonası’nda Grekoromen ve serbest stilde şampiyonlar belli oldu.

Minderde Şampiyonlar Belli Oldu

banner390
 08 Mayıs Salı Günü başlayan güreşler kıran kırana geçti. Grekoromen stilde Genç sporcular rakiplerini yenebilmek için yoğun çaba sarf etti. Ağırlıklarına göre mücadele eden güreşçiler izleyiciler tarafından büyük alkış aldı.

Şampiyonlara ve dereceye giren güreşçilere kupa ve madalyalarını takdim eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Kasım AYDOĞDU 41 ilden katılan 350 sporculara, müsabakalarda emeği geçen tün antrenörlere, müsabaka hakemlerine ve   spora gönül veren, müsabakaları izlemeye gelen tüm vatandaşlarımıza teşekkür etti.
Kazım Karabekir Spor Salonu’nda Grekoromen stilde yapılan şampiyonada Minderde fırtına gibi esen güreşçilerden şampiyonlar belli oldu:
GREKOROMEN STİLDE ŞAMPİYONLAR:
42 kg’da:
1. Necip ÖZŞEVİK                  Afyon 
2. Bayram DOĞAN                 Çorum
3. Enes FIRAT                         Samsun 
4. İlkay BEKDEŞ                    Bursa
46 kg’da:
1. Ekrem ÖZTÜRK         Gaziantep
2. Emirhan DEMİRHAN Konya
3. Burak GÜZEL              Konya  
4. Mehmet ÇEKER          Çorum
50 kg’da:
1. Necip Can DOKGÖZ  İstanbul
2. Emre AKKAYÜZ        Aksaray
3. Ömür Faruk TOK         Trabzon   
4. Envercan ALTAY        Bursa 
54 kg’da:
1. Cengiz ARSLAN                    Aydın
2. Hüseyin SAYIN                       İzmir
3. A.Kadir İŞCANLI                   Şanlıurfa    
4. Abdi SUCU                             İstanbul 
58 kg’da:
1. Hasan SARITAŞ         İstanbul
2. Hacı KARAKUŞ        Aydın
3. Mesut SOYLU            İstanbul     
4. Burak KAZAN           Gaziantep 
63 kg’da:
1. Serkan AKKOYUN        Aydın
2. Murat ÇEVİK                  Çorum
3. Aytekin YILDIZ              Ordu      
4. Ersin ERAT                      İzmir  
69 kg’da:
1. Tolga YÖNEL                         Bursa
2. Fuat KARAKUŞ                      Osmaniye
3. H.Basri YILDIRIM                  İstanbul       
4. Hamza KALE                          Samsun  
76 kg’da:
1. Erol ÖZTÜRK                        Gaziantep
2. Ali CENGİZ                            Manisa
3. Hasanbasri AKHAN                Ankara
4. Bahadır Sefa SERTKAYA      Ankara
85 kg’da:
1. İmran KAMAN                       Adana
2. Muhammet Can BIÇAK          İstanbul
3. İ. Hakkı ERDURAN                Konya
Enes Bilal YEŞİLÇİÇEK        İstanbul
Erol ÖZTÜRK                        Gaziantep

100 kg’da:
1. Batuhan Göktuğ CIBIR            İstanbul
2. Fırat GIRAN                              Muğla
3. Osman YILDIRIM                    Konya 
Kamil BÜYÜKTANRIVERDİ Samsun

GREKOROMEN STİLDE İL KLASMAN LİSTESİ:
1. İSTANBUL
2. BURSA
3. KONYA
4. GAZİANTEP

SERBEST STİLDE ŞAMPİYONLAR:
42 kg’da:
1. Rıdvan ÖZBEY            Erzurum
2. Deniz AKKAYA          Çorum
3. İlyas GÖZEN               Denizli
    Kadir KOÇ                  Bursa 


46 kg’da:
1. Mehmet ERZİNCANLI      Erzurum
2. Tayyip SAN                        Ankara
3. Muhammet KAHRAMAN Kocaeli
Emrah GÖL                        Adana

50 kg’da:
1. M.Lütfi KÜÇÜKYILDIRIM Erzurum
2. Bünyamin COŞKUN         Çorum
3. Mücahit ÇETİN                 Eskişehir
Talha ÖZDAL                   Sakarya 
54 kg’da:
1. Alihan SARI                                  Bursa
2. Akif BİLGİN                                 İstanbul
3. Furkan GÖKTAŞ                          Sivas
Mustafa KULA                             Bursa

58 kg’da:
1. Selim KOZAN           Çorum 
2. Enes USLU                Bursa
3. Adem YAZICI           Erzurum
Sefa ÖZTÜRK           Ordu

63 kg’da:
1. Eyüp SAYAN            Manisa
2. Gökhan YILMAZ      Bursa
3. Uğur ÖZDEMİR        Erzurum
Yusuf KELEN           İstanbul  
69 kg’da:
1. Süleyman Deli HASAN        Rize
2. Sirac SEFER                         Kocaeli
3. Mimar Sinan İŞLER             Çorum
Deniz YASAK                     Manisa
76 g’da:
1. Serkan KARAMUK             Sivas 
2. Mahmut ÖZKAYA              Bursa
3. Burak ŞAHİN                      İstanbul
Feyzullah YILDIZ              Ankara

85 kg’da:
1. İldeniz SAVRAN               Antalya
2. Aykut IŞIK                        Bursa
3. Burak ÜNAL                     Çorum
M.B.Atalay SUBAŞI          Mersin
 
100 kg’da:
1. Orçun KUMAŞ Ankara
2. Mehmet EKİN Antalya
3. Mustafa EKİNCİ Bursa
İsmail ÇIRAK Kocaeli
 

SERBEST STİLDE İL KLASMAN LİSTESİ:
1. BURSA
2. ÇORUM
3. ERZURUM
4. İSTANBUL



 Güreşleri Lapseki Kaymakamı Fahri Meral, Belediye Başkanı Gani Mehmet Ekim, Emniyet Müdürü Murat Sarı, Çanakkale Gençlik ve Spor Müdürlüğü Şube Müdürü Nafız Köksal, Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Çanakkale Şubesi Başkanı Dr. Firuz Erdil ile çok sayıda vatandaş izledi. Güreşlerde Çan Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü birinci, Çanakkale Güreş İhtisas Kulübü ikinci, Balıkesir Dursunbey Güreş İhtisas Kulübü üçüncü, Akçakoyun YİBO Güreş İhtisas Kulübü ise dördüncü oldu.
Dereceye giren güreşçilere Lapseki Belediyesi tarafından kupa, madalya ve çeşitli hediyeler verildi.








İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.