Okullar En İyi Hamle İçin Kıyasıya Yarıştı

2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılı Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen Satranç il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Okullar En İyi Hamle İçin Kıyasıya Yarıştı

banner390
2014-2015 Okul Sporları faaliyet programında yer alan ve Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 10-11-12 Nisan 2015 tarihleri arasında Piri Reis Satranç Eğitim Merkezinde gerçekleştirilen satranç il birinciliği yarışmaları yapılan final müsabakalarının ardından sona erdi.

Katılım ve ilginin yoğun olduğu müsabakalarda Minikler, Küçükler, Yıldızlar ve Gençler kategorisinde toplam 164 sporcu dereceye girebilmek ve il birinciliği için ter döktü. Satranç Eğitim Merkezi'nde sessiz bir ortamda gerçekleşen şampiyonada sporcular rakiplerini yenebilmek için tüm taktik ve yeteneklerini ortaya koydular. Kıran kırana  geçen şampiyonada minik erkekler kategorisinde Piri Reis Ortaokulu, küçük erkekler kategorisinde Alparslan Ortaokulu, yıldız erkekler kategorisinde Sabiha Gökçen Ortaokulu, büyük erkekler kategorisinde ise İbn-i Sina Anadolu Sağlık Meslek Lisesi birinci olurken, minik kızlar kategorisinde Piri Reis Ortaokulu, küçük kızlar kategorisinde Mehmet Çavaş Ortaokulu, yıldız kızlar kategorisinde Şehit Durmuş Ali Uzun İ.H Ortaokulu, genç kızlar kategorisinde ise Abdullah Tayyar Anadolu Lisesi birinci olarak şampiyon olan takımlar oldu.

Çekişmeli geçen yarışmalar sonunda kategorilerinde dereceye girerek birinci olan takımlar Balıkesir Burhaniye ilçesinde yapılacak olan Türkiye şampiyonasında Karaman’ı temsil etme hakkı elde ettiler.

Müsabakalar sonunda dereceye giren takımlara kupa ve madalyaları Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, Temsilciler Kurulu As Başkanı ve İl Temsilcisi Mustafa Eroğlu ve sporcu velileri tarafından verildi.

OKUL SIRALAMALARI

GENÇ ERKEKLER
1. İBNİ SİNA ANADOLUSAĞLIK LİSESİ
2. ABDULLAH TAYYAR ANADOLU LİSESİ
3. TOKİ ANADOLU LİSESİ

GENÇ KIZLAR
1. ABDULLAH TAYYAR ANADOLU LİSESİ
2. TOKİ ANADOLU LİSESİ
3. İRFAN ATASEVEN ANADOLU LİSESİ 

YILDIZ ERKEKLER
1. SABİHA GÖKÇEN ORTAOKULU
2. ALPARSLAN ORTAOKULU
3. ÖZEL BABAOĞLU KOLEJİ

YILDIZ  KIZLAR
1. ŞEHİT DURMUŞ ALİ UZUN İ.H. ORTAOKULU
2. GÖKTEPE YATILI BÖLGE ORTAOKULU
3.

KÜÇÜK  ERKEKLER
1. ALPARSLAN ORTAOKULU
2. MÜMİNE HATUN ORTAOKULU
3. ÖZEL BAŞARI KOLEJİ

KÜÇÜK  KIZLAR
1. MEHMET ÇAVAŞ İLKOKULU
2. ÖZEL BAŞARI KOLEJİ
3.

MİNİK  ERKEKLER
1. PİRİ REİS İLKOKULU
2. VALİ ALİ AKAN İLKOKULU
3. CUMHURİYET NİHAT ARSLAN İLKOKULU

MİNİK  KIZLAR
1. PİRİ REİS İLKOKULU
2. VALİ ALİ AKAN İLKOKULU
3. HOCA AHMET YESEVİ İLKOKULU

 

 

 

SPORCU SRALAMALARI 

GENÇ ERKEKLER
1. CİHAD CELELEDDİN KANTAR
2. ENDER TEKİNYER
3. ESAT ALİ KANTAR 

GENÇ KIZLAR
1. SABRİYE AKBAŞ
2. MELEK AKBULUT
3. ŞEYDA BARUTÇU 

YILDIZ ERKEKLER
1 MUSTAFA TEMEL
2. DENİZ ÇEKÇEOĞLU
3. OĞUZHAN DOĞAN 

YILDIZ  KIZLAR
1. ŞEYDA ŞULE MUSLUK
2.CANAN GÖN
3.ESRA UÇAR

KÜÇÜK  ERKEKLER
1. MEHMET BAŞPINAR
2.ALİ RIZA ŞEKERCİ
3.HMET ZAHİT KANTAR

KÜÇÜK  KIZLAR
1. FATMA NUR KILIÇARSLAN 
2. CANSU TAT                          
3. NİSA ZEREN AYATA                 

MİNİK  ERKEKLER
1. HASAN HÜSEYİN ERGÜN
2. ERDEM AKGÜL
3. MEHMET ENES YILMAZ

MİNİK  KIZLAR
1. EMİNE AYBİKE KARA            
2. FATMA DAŞBAŞI                
3 .A. SELEN TEZCAN 

 


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.