Okullar Gençler Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

Liseler Arası (Gençler) Türkiye Taekwondo Şampiyonası 06-08 Mayıs 2014 tarihlerinde İzmir Halkapınar Spor Salonunda sona erdi.

Okullar Gençler Türkiye Şampiyonası Sona Erdi

banner390
06-08 Mayıs 2014 tarihleri arasında İzmir Halkapınar Spor Salonunda yapılan okullar arası gençler Türkiye Taekwondo şampiyonasında ilimizi en iyi şekilde temsil eden Karaman Türk Telekom Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Kürşat Büyükeken, 55 kg ‘da birbirinden zor rakiplerini yenerek şampiyonluk ipini göğüsledi. Katılımın yoğun olduğu şampiyonada sporcular illerini en iyi şekilde temsil etmek ve dereceye girebilmek için ter döktüler. Karaman Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Milli takım taekwondo antrenörü Bekir Türk eşliğinde şampiyonaya katılan Büyükeken, zorlu rakipleri karşısında büyük bir performans göstererek başarısına bir yenisini daha ekledi.
Son zamanlarda performansındaki yükselişiyle ilimizi katıldığı müsabakalarda en iyi şekilde temsil eden Büyükeken, Alanya ilinde yapılan Türkiye Taekwondo şampiyonasında da 3.lük elde etmişti. 
Müsabakalarda alınan sonuçlar ise;
45 KG ERKEKLER
1-ÖMER FARUK KARDEŞ İSTANBUL
2-MEHMET KANİ POLAT İSTANBUL
3-ONUR TAVŞAN ERZURUM
3-ÖMER CIBAZ ANKAR 42 KG BAYANLAR
1-SUEDA ONAT BİLECİK
2-RABİA ARDIÇ ADANA
3-AYNUR YILMAZ BURSA
3-BUSENUR KÖROĞLU ANKARA
48 KG ERKEKLER
1-MUHAMMED VEHBİ KARDEŞ İSTANBUL
2-YUSUF YILMAZ BURDUR
3-EMRE ZENGİN BURSA
3-MUHAMMET KANDEMİR YOZGAT 44 KG BAYANLAR
1-BÜŞRA AKSU NEVŞEHİR
2-SILA KARA SAMSUN
3-NİLÜFER ÖZKURU İZMİR
3-NURSEVER TEPE DİYARBAKI
51 KG ERKEKLER
1-İLHAN BURAK TAVŞAN ERZURUM
2-İRFAN BİRSOY KOCAELİ
3-ATAKAN SARITEN ANKARA
3- AHMET BURAK ŞAHİN ANKARA 46 KG BAYANLAR
1-ÇİĞDEM ŞİMŞEK NİĞDE
2-EDA DERYA ÇEKMECE KASTAMONU
3-BÜŞRA BAYCANLAR ADANA
3-ELİF DÖŞÜÇUKUR GAZİANTEP
55 KG ERKEKLER
1-KÜRŞAT BÜYÜKEKEN  KARAMAN
2-SADULLAH TAYTEMUR ADANA
3-MURAT ÇINGI KOCAELİ
3-CENGİZHAN KAÇGAN NİĞDE 49 KG BAYANLAR
1-RUHAT AKALIN ANKARA
2-SİNEM BAYAR MUĞLA
3-PINAR SATAR İSTANBUL
3-DAMLA ŞAL İSTANBUL
59 KG ERKEKLER
1-GÖRKEM SEZER İZMİR
2-ANIL ÖZCAN İSTANBUL
3-ZANA EZGİN BATMAN
3-AKIN AKYOL İZMİR 52 KG BAYANLAR
1-FATMA NUR CANAN KONYA
2-BEYZA NUR AKPINAR ARTVİN
3-SEZEN ŞEVİK MERSİN
3-BEYZA MANAV İSTANBUL
63 KG ERKEKLER
1-UMUT BEGEÇ İZMİR
2-ORHAN GAZİ GÜLER İZMİR
3-ÖKKEŞ DAĞCI GAZİANTEP
3-İBRAHİM ÇETİNOĞLU İSTANBUL 55 KG BAYANLAR
1-BAHAR YÜCEL KASTAMONU
2-TUĞÇE TOKGÖZ TEKİRDAĞ
3-EDANUR KÖROĞLU ANKARA
3-ŞEVAL NUR TURAN İSTANBUL
68 KG ERKEKLER
1-YASİN ERKMEN ANKARA
2-FAZIL HAMZA UZUNAL MERSİN
3-MUHAMMET ENES DEMİR KOCAELİ
3-MERT ÇİÇEK İZMİR 59 KG BAYANLAR
1-BURCU ÖZLÜ BURSA
2-HAVVA BURÇE GÖÇMEZ KIRKLARELİ
3-ÖZGE YILMAZ KOCAELİ
3-SERPİL YABAŞ MALATYA
73 KG ERKEKLER
1-ERKAN BAŞ İSTANBUL
2-FAZLI MUH. UZUNAL MERSİN
3-MEVLÜT TABAK ZONGULDAK
3-EBUBEKİR ATMACA İZMİR 63 KG BAYANLAR
1-EDA ÇAĞLAN ANTALYA
2-NUR OĞUŞ İZMİR
3-NAZMİYE TERZİCİ İSTANBUL
3-RABİA ÇAPAR MERSİN
78 KG ERKEKLER
1-SELMAN NEZİR İZMİR
2-SERGEN CURABAŞ ADANA
3-MEHMET CAN DALGARA İZMİR
3-EYÜP SELÇUK YILDIZ ESKİŞEHİR 68 KG BAYANLAR
1-GİZEM NUR ALBAYRAM GAZİANTEP
2-ESRA NUR ERDEN İSTANBUL
3-IŞIL KAPTAN İZMİR
3-İLNUR MERVE YELDİR BALIKESİR
+78 KG ERKEKLER
1-VOLKAN ŞAHİN KAPLAN ADANA
2-CEMALCAN ZİLEK İSTANBUL
3-ALPER YASİN ATEŞ NEVŞEHİR
3-BURAK UZUN ERZURUM +68 KG BAYANLAR
1-EBRU YÜNLÜ İSTANBUL
2-MERVENUR EVCİ ANKARA
3-GÖZDE AKBULAK İZMİR
3-ŞERİFE AYTÜRK KONYA


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.