Oltu Taşından Rio Olimpiyatları’na Giden Yol

Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan milli güreşçi Yakup Gör, oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını...

Oltu Taşından Rio Olimpiyatları’na Giden Yol

banner390
Eylül ayında Özbekistan’da gerçekleştirilen dünya şampiyonasında gümüş madalya kazanan milli güreşçi Yakup Gör, oltu taşından tespih yaparak başlayan hayatını Rio Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak zirveye taşıyacağını söyledi.

Büyükler kategorisinde ikinci kez katıldığı dünya şampiyonasında elde ettiği ikinciliğin de büyük bir başarı olduğunu belirten dünya ikincisi milli güreşçi Yakup Gör, bundan sonraki yıllarda mücadele edeceği Avrupa ve dünya şampiyonalarında altın madalya kazanacağını dile getirdi.

OLTU TAŞINI DEĞİL, RAKİPLERİMİ İPE DİZİYORUM”

Çocukluk hayatının Erzurum’da geçtiğini ve babasının oltu taşından tespih yaparak kendilerine baktığını söyleyen Yakup Gör, “Ben de babamın yaptığı tespihleri pazarda satıyordum ve geçimimizi bu şekilde sağlıyorduk. Küçükken oltu taşlarını ipe diziyordum, şimdi ise rakiplerimi dize getiriyorum. 5 yaşında iken tespih yapmaya başladım ama güreşe daha fazla yeteneğim olduğunu görünce o işi bıraktım. Bizim ailemizde sürekli güreş konuşulurdu ve bu ilgi beni güreşe sevk etti” ifadelerini kullandı.

2015 yılının eylül ayında Amerika’nın Las Vegas kentinde düzenlenecek dünya şampiyonasının olimpiyatlar için büyük önem taşıdığını hatırlatan Gör, burada kota alarak 2016 Rio Olimpiyatları’nda Türk bayrağını dalgalandırmak istediğini belirtti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.