Polis eylemi Eredivisie'nin başlamasını tehlikeye soktu

LAHEY (AA) - Hollanda'da polisin çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla hafta sonunda yapılacağını duyurduğu iş bırakma eylemi, Hollanda Birinci Futbol Ligi'nin (Eredivisie) başlamasını tehlikeye soktu.Eredivisie'de fikstür gereği...

Polis eylemi Eredivisie'nin başlamasını tehlikeye soktu

banner390

LAHEY (AA) - Hollanda'da polisin çalışma şartlarının iyileştirilmesi amacıyla hafta sonunda yapılacağını duyurduğu iş bırakma eylemi, Hollanda Birinci Futbol Ligi'nin (Eredivisie) başlamasını tehlikeye soktu.

Eredivisie'de fikstür gereği cumartesi günü oynanması gereken geçen sezonun şampiyonu PSV ile ADO Den Haag arasındaki maçın bu kapsamda ertelenebileceği belirtildi.

Lahey Belediyesi, kentlerinde 8 Ağustos Cumartesi yapılacak söz konusu karşılaşmaya polisin eyleminin sürmesi halinde izin verilmeyeceğini duyurdu.

Belediyeden yapılan açıklamada, bu yöndeki kararın polis ve savcılıkla yapılan görüşmeler sonunda alındığına işaret edildi.  

İlk hafta maçlarının oynanacağı diğer şehirlerdeki yerel yönetimlerin nasıl bir karar alacağının ise en geç yarın netleşmesi bekleniyor.

Polis sendikası, üç ayı aşkın bir süredir bakanlıkla yürütülen toplu sözleşme görüşmelerinde istedikleri sonucun alınamaması üzerine hafta sonu oynanacak maçlarda görev almama kararı verildiğini açıklamıştı.

Hollanda'da geçen mayıs ayında Feyenoord ile Vitesse takımları arasındaki mücadele de bu sebeple ertelenmişti.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.