RÜZGÂRIN KIZI BOŞ GEÇMİYOR

Karamanlı atlet Ümmühan Karaçadır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Sebebiyle düzenlenen 80.Büyük Atatürk Koşusunda 2. olarak anlamlı bir başarıya daha imza attı.

RÜZGÂRIN KIZI BOŞ GEÇMİYOR

Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mustafa Çolak ile Ankara Vali Yardımcısı Kemal Karadağ'ın, Dikmen Keklikpınarı'ndanstartını verdiği 10,8 kilometrelik yarış, TCDD Genel Müdürlüğü Ankara Garı önünde tamamlandı.
Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 96. yıl dönümü nedeniyle düzenlenen koşuya, 172 kadın ve 728 erkek sporcu katıldı. Zorlu geçen yarışta Karamanlı atlet Ümmühan Karaçadır35: 16’lık derecesi ile yarışı ikinci sırada tamamlarken, 80. Büyük Atatürk Koşusu'nu erkeklerde Mehmet Çağlayan, kadınlarda ise Türkan Özata kazandı.
Karaçadır’ın elde ettiği başarıdan dolayı tebrik eden Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hayati Kısacık;” Başarılı sporcumuz Ümmühan Karaçadır, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Ankara'ya Gelişinin 96. Yıl Dönümü Sebebiyle düzenlenen 80.Büyük Atatürk Koşusunda ikinci olma başarısı göstererek anlamlı bir başarıya imza atmıştır.Sporcumuzu ve antrenörü Murat Yurdadön’ü kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” diye konuştu.


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.