banner417
29 Kasım 2014 Cumartesi 12:55
54 Okunma
Şampiyon Güreşçi, Gençlerin İdölünü Açıkladı
banner416
Avrupa ve dünya şampiyonu, ayrıca da olimpiyat ikincisi Milli Güreşçi Şeref Eroğlu, “İdoller, Amerikan filmlerindeki artistler olmamalı. Televizyon kanallarındaki popçular olmamalı. Bizim gibi dünya ve avrupa ile olimpiyatlarda ülkemizi başarıya götüren örnek insanlar örnek alınmalıdır” dedi.

Malatya’ya söyleşi için gelen ve İHA’nın sorularını cevaplandıran Avrupa, dünya şampiyonu ve olimpiyat ikincisi Milli Güreşçi Şeref Eroğlu, “Gençlerimizin idol (örnek alınan) rol model insanlara ihtiyaçları var. Birçok genç bizi idol olarak görüyor. Kimisi ise yabancı artisti ve müzikçileri idol olarak görüyor. Biz diyoruz ki; idoller, Amerikan filmlerindeki artistler olmamalı. Televizyon kanallarındaki popçular olmamalı. Bizim gibi Dünya ve Avrupa olimpiyatlarında ülkemizi başarıya götüren insanlar örnek alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş doğumlu olan Milli Güreşçi Şeref Eroğlu, “Müziği sevenler yine sevsin ancak biz tarihi, kültür, geleneği ve göreneği olan Osmanlı’nın torunlarıyız. Avrupa Birliği diyerek tarihimizden olmayalım. Dolayısıyla gençlerimizin milli şuura ihtiyacı var. Gençlerimize spora yönlendirmemiz lazım. Bunda bize de sorumluluk düşüyor. Bu böyle geldi, böyle gitmesin istiyoruz. Çocuklara ve gençlere imkanlar verip, spora yönlendirmemiz gerekiyor. İnanıyorum ki, imkan verildiğinde çocuk ve gençlerimiz, verilen imkanın kat kat fazlasını ülke sporuna ve milletimize geri döndürecektir diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Yorumlar

banner315

banner412

banner411

banner337

banner296

banner64