banner417
banner425
25 Kasım 2014 Salı 19:11
53 Okunma
Samsunspor, Ödeme Yapınca 9 Puanı Kurtardı
banner416
Samsunspor Kulübü Başkanı Mehmet Pank, “310 bin Euro Gekas’a, Bahia’ya ise 24 bin 500 Frank ödemeyi yaptık. Futbolcularımızın ödemelerini de en kısa zamanında yapıp bu sıkıntıları ortadan kaldıracağız” dedi.

Samsunspor’da son zamanlarda devam eden maddi sorunlar kısmen çözülmeye başladı. Kulüp, Samsun protokolü sayesinde Gekas’ın alacaklarıyla 6 puan, Piri’nin alacaklarıyla ise de 3 puanının silmesiyle karşı karşıya kaldığı maddi zorlukları atlattı. Kulüp yönetimi 310 bin Euro Gekas’a, 24 bin 500 Frank Bahia’ya ve 25 bin Dolar da Piri’ye ödeme yaptı.

Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kulüp binasında basın toplantısı düzenleyen Samsunspor Kulübü Başkanı Mehmet Pank, “Samsunspor zor bir süreçten geçiyor. Gekas’ın bugün ödemesinde son gündü. Ödemeseydik 6 puanımız silinecekti. Gençlik ve Spor Bakanımız Çağatay Kılıç’ı, Samsun Valimiz İbrahim Şahin’i, Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz’ı ve AK Parti İl Başkanımız Fuat Köktaş’ı aradık ve durumu bildirdik. Ödemeyi onların sayesinde gerçekleştirdik. 310 bin Euro Gekas’a, Bahia’ya ise 24 bin 500 Frank ödemeyi yaptık. Futbolcularımızın ödemelerini de en kısa zamanında yapıp bu sıkıntıları ortadan kaldıracağız. Bugün biz varız. Yarın bir başkaları gelir. Biz arkadaşlarımızla kongre kararı almayı biliyoruz. Gerekirse alırız ancak şu anda kongre kararı alma gibi bir düşüncemiz yok. Sadece bu hafta Gaziantep Büyükşehir Belediyespor’u yenip 17 puan yapmayı düşünüyoruz. Devre arasında da transfer yapmayı düşünüyoruz. Hocamızla ve yönetim kurulu arkadaşlarımızla görüştük. İnşallah eksik olan yerlerimize transfer yaparız” diye konuştu.

Takımın hafta içerisinde idmana çıkmamasıyla ilgili sorulan soruya ise Pank, “Pazar günü maçımız vardı. İstirahattaydılar ve bugün de salonda çalıştılar. Sıkıntı yok. Sıkıntılar sadece ödeme amaçlıydı, onları da halledeceğiz” cevabını verdi.

Yorumlar

banner433

banner315

banner432

banner411

banner337

banner428

banner296

banner426