Samsunspor’da Sevindiren Gelişme

Osmanlıspor maçında ’bilinçli sarı kart gördüğü’ iddiasıyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na tedbirli olarak sevk edilen Mbilla’dan sevindirici haber geldi.Samsunspor Kulübü Avukatı Tusan Çakır’ın savunması sonucunda Profesyonel...

Samsunspor’da Sevindiren Gelişme

banner390
Osmanlıspor maçında ’bilinçli sarı kart gördüğü’ iddiasıyla Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na tedbirli olarak sevk edilen Mbilla’dan sevindirici haber geldi.

Samsunspor Kulübü Avukatı Tusan Çakır’ın savunması sonucunda Profesyonel Disiplin Kurulu Mbilla’nın tedbirini kaldırdı. Bu durumda Mbilla, Ziraat Türkiye Kupası maçında cezasını tamamlamış oldu ve hafta sonu Adanademirspor ile oynanacak olan lig maçında yerini alabilecek.

Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde Mbilla ile ilgili şu açıklama yapıldı: “Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun 18 Aralık 2014 tarih ve 43 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar

aşağıda belirtilmiştir. Samsunspor Kulübü sporcusu Serges Flavier Mbilla Etame hakkında 13 Aralık 2014 tarihinde oynanan Osmanlıspor-Samsunspor PTT 1. Lig müsabakasında ‘bilinçli kart görme’ nedeniyle sevk yapılmış ise de isnat olunan disiplin ihlalinin unsurları oluşmadığından ‘ceza tayinine yer olmadığına’ karar verilmiştir.”


İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.