Satranç Turnuvası Yapıldı

MEB Okul Sporları Satranç Turnuvası 321 Kişinin Katılımı İle Gerçekleştirildi

Satranç Turnuvası Yapıldı

banner390
Karaman'da Satranç Müsabakaları Sona Erdi
İlgili Galeriye Git
 Satranç Federasyonu faaliyet takviminde yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, MEB Okul Sporları tarafından düzenlenen satranç il birinciliği müsabakaları sona erdi.

Satranç Federasyonu faaliyet programında yer alan ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünce düzenlenen gençler, yıldızlar, küçükler ve minikler kategorilerinde gerçekleştirilen okullar arası satranç il birinciliği müsabakaları 11-12 ocak 2014 tarihleri arasında Piri Reis Kültür Merkezi Satranç Eğitim Merkez’inde yapılan final müsabakaları ile sona erdi.

Tüm kategorilerde toplam 321 sporcunun mücadelesine sahne olan müsabakalarda maçlar oldukça çekişmeli geçti. Turnuva sonunda dereceye giren öğrencilere kupa ve madalyaları verilirken dereceye giren sporcularımız gerçekleştirilecek olan Türkiye satranç şampiyonas’ında ilimizi temsil etme hakkını elde ettiler.

7 tur olarak gerçekleşen turnuva sonrası dereceye giren öğrenciler 15-21 Şubat tarihleri arasında Antalya, Balıkesir, Giresun, Hatay, Karabük ve Kahramanmaraş'ta yarı dinal oynanacak. 24-30Mayısta da Hatay'da final oynanacakları öğrenildi.

Müsabakalar sonunda dereye giren okullar ve sporcular;

Yıldızlar Okullarda;
1-Sabiha Gökçen Orta Okulu

2-Yunus Emre Orta Okulu

3- Dr: Faruk Sükan Orta Okulu

Küçükler Okullarda;

1-Mümine Hatun Orta Okulu

2-Özel Başarı Orta Okulu

3-İmam Hatip Orta Okulu

Minikler Okullarda;

1-Vali Ali Akan ilkokulu

2-Mehmet Çavaş ilkokulu

3-Hoca Ahmet Yesevi ilkokulu

Yıldızlar Kızlar

1.Ela Nur Evin

2.Canan Gön

3.Hacer Biçer

Yıldızlar Erkekler

1.Deniz Çekçeoğlu

2.Ali Kavas

3.Mustafa Ülkümen

Küçükler Kızlar

1.N.iremgül Yılmaz

2.Elif Ceren Koçer

3.Zahide Ravza Çelik

Küçükler Erkekler

1.Mehmet Başpınar

2.Ali Rıza Şekerci

3.Metin Atik

Minikler kızlar

1.Ayse Yeşim Düzgün

2.Ece Elif Koçak

3. Fatma Daşbaşı

Minikler Erkekler

1.Kerim Arda Güneş

2.Osman Demirer

3.Yunus Emre Berber

Gençler Kızlar 

1.Melek Akça

2.Elif Nur Öğüt

3.Şeyda Barutcu

Gençler Erkekler

1.Cihad Celalettin Kantar

2.Mustafa Karaduman

3.Mucahit Sarıyar

İlgili Galeriler
Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.